(VIDEO) RASPLET U SUPERLIGI: Partizan sa igračem manje izvukao bod u Čačku, Napredak u baražu

Sezona je završena

Čak 30 golova u poslednjem kolu, Kruševljani posle poraza od Rada idu u baraž za opstanak

Završena je sezona u srpskoj fudbalskoj Suprligi. Utakmicama poslednjeg kola igranim danas rešena je i poslednja nedoumica. U baraž na dvomeč sa trećeplasiranim iz Prve lige, Metalcem iz Gornjeg Milanovca, ide Napredak. Kruševljani su kao domaćini poraženi od Rada 2:3, pa dalje od 14. mesta nisu mogli.

Sva ostala superligaška pitanja rešena su ranije. Međutim, ova nedelja bila je uzbudljiva, jer je čak pet ekipa strahovalo da ne ode u baraž. Kola su se slomila na Napretku.

Zanimljivo je da u poslednjem kolu postignuto čak 30 golova, odnosno čak 3,75 po meču!

Partizan, koji je još ranije obezbedio titulu, gostovao je u Čačku. Borac je bio u grupi timova koji nisu bili rešili svoju sudbinu uoči poslednjeg kola. Crno-beli su na teren izašli u "šarenom" sastavu, ali su rano poveli 1:0, odnosno 2:1. Međutim, u uvodu drugog poluvremena Borac je napravio preokret (3:2). Šampion je ipak iščupao bod golom Grbića iz penala i to u trenucima kada je igrao sa igračem manje zbog isključenja Ninkovića.

"Mislim da smo imali konkretno prvo poluvreme, ali na startu drugog usledio je pad, što je Borac iskoristio da povede. Isključenje se desilo u momentu kada je Partizan trebalo da izjednači. Ninković je dobio crveni karton, a trenutak pre toga, igrač Borca igrao je rukom u šesnaestercu, za čist penal. I sa deset igrača smo pružili vrlo dobru igru", rekao je trener Partizana Zoran Milinković

Još više golova bilo je u Jagodini, gde je domaćin vodio protiv OFK Beograda čak 5:0, ali su gosti uspeli da ublaže poraz - 3:5.

Spartak, koji je poslednje kolo dočekao na tom 14. mestu, savladao je minimalnim rezultatom Čukarički. Ni Voždovac nije bio bezbrižan, ali je osvojio bod u Nišu u jedinom meču bez golova.

Po četiri puta mreže su se tresle u Novom Sadu, gde je Vojvodina savladala odavno "otpisani" Radnički 1923 sa 3:1, a istim rezultatom je Crvena zvezda pobedila Mladost.

U još jednom meču bez rezultatskog značaja Novi Pazar je savladao Donji Srem - 2:0.

Dakle, Partizan je šampion, drugoplasirana Crvena zvezda, trećeplasirani Čukarički (kao pobednik Kupa) i četvrtoplasirana Vojvodina će u kvalifikacije za Ligu Evrope...

Iz Superlige su ispali Donji Srem i kragujevački Radnički, čija će mesta sledeće sezone zauzeti Radnik iz Surdulice i Javor, a poslednji učesnik elite biće poznat posle dvomeča između Napretka i Metalca.

KONAČNI REZULTATI:

Borac - Partizan 3:3 (Ožegović 25, Zec 50, Mutavdžić - Luka 17, Marinković 26, Grbić penal 79)

Crvena zvezda - Mladost 3:1 (Orlandić 25, 45+3, Stojanovićm 90+3 - Pavlov 35)

Jagodina - OFK Beograd 5:3 (Martinović 11, Savković 12, 23, Đurić penal 28, Antonijević 54 - Duronjić 66, Zarubica 70, Matović 86)

Napredak - Rad 2:3 (Mame Ndiaje 33, Paunović 61 - Stanojević autogol 6, Rodić 27, Ljujić 57)

Novi Pazar - Donji Srem 2:0 (Rusmir 26, Kostić 90+2)

Radnički Niš - Voždovac 0:0

Spartak - Čukarički 1:0 (Mrkela 25)

Vojvodina - Radnički 1923 3:1 (Novaković 35, Ivanić 57, Stojanović 83 - Stević 89)

TABELA

Partizan 71, Crvena zvezda 64, Čukarički 57, Vojvodina 52, Novi Pazar 47, Rad 43, Mladost 40, OFK Beograd 39, Radnički Niš 37, Jagodina 35, Voždovac 34, Spartak 34, Borac 33, Napredak 31, Donji Srem 26, Radnički Kragujevac 19.

TOK MEČEVA:

90+3. minut - Stojanović postavlja konačnih 3:1 za Crvenu zvezdu protiv Mladosti.

kraj Napredak - Rad 2:3

kraj Vojvodina - Radnički 1923 3:1

kraj Novi Pazar - Donji Srem 2:0

kraj Jagodina - OFK Beograd 5:3

kraj Borac - Partizan 3:3

kraj Spartak - Čukarički 1:0

90+2. minut - Novi Pazar povećava na 2:0 protiv Donjeg Srema preko Kostić.

kraj Radnički Niš - Voždovac 0:0

89. minut - "Crveni đavoli" su ublažili neuspeh u Novom Sadu golom Stevića - 3:1.

86. minut - OFK je od 0:5 stigao do 3:5. U strelce se upisao i Matović.

83. minut - Voša "zakucava" Kragujevčane 3:0. Strelac je bio Stojanović.

79. minut - Partizan je došao do izjednačenja u Čačku i to sa igračem manje. Grbić je realizovao penal za 3:3. Najstroža kazna dosuđena je posle prekršaja Maslaća nad Petrovićem.

78. minut - šansa za Crvenu zvezdu posle centaršuta Lazovića, Anđelković je pogodio stativu.

75. minut - Kukolj je debitovao za prvi tim Partizana. Mladi fudbaler ušao je u igru umesto Luke.

70. minut - Šta je promašio Lazović! Na oproštaju od Zvezde imao je veliku priliku, ali je pogodio golmana Lučanaca.

70. minut - OFK je rešio da se ne obruka. Postigao je i drugi gol u Jagodini, dao ga je Zarubica, smanjivši na 2:5.

67. minut - Partizan u Čačku ima igrača manje. Drugi žuti karton dobio je Nikola Ninković.

66. minut - "Romantičari" su uspeli da ublaže ubedljivo vođstvo Jagodine golom Duronjića, sada je 5:1.

61. minut - Napredak nastavlja da se bori. Smanjio je na 2:3 golom Paunovića.

57. minut - Rad ne prašta. Sada vodi 3:1 pod Bagdalom, što Napredak dovodi nadomak baraža. Mrežu domaćina zatresao je Ljujić.

57. minut - Preokret! Borac sada vodi 3:2 protiv šampiona. Strelac je bio Mutavdžić.

57. minut - Vojvodina je povećala na 2:0 protiv Kragujevčana preko Ivanića.

54. minut - "Ćurani" ne posustaju. Preko Antonijevića su došli do 5:0 protiv OFK Beograda.

50. minut - Borac je i drugi put izjednačio protiv Partizana - 2:2. Gol je dao Zec.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+3. minut - Petar Orlandić svojim drugim golom ponovo dovodi Crvenu zvezdu u vođstvo - 2:1. Lazović ga je proigrao, a on je odlično šutirao sa 13, 14 metara.

45. minut - Kraj prvog poluvremena na svim utakmicama.

35. minut - U meču bez značaja Vojvodina je povela protiv poslednjeplasiranog Radničkog 1923. Strelac je bio Novaković.

35. minut - Sjajna akcija Lučanaca posle koje Pavlovu nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu i izjednači na 1:1 protiv Zvezde.

33. minut - Napredak se vraća u igru. Smanjio je na 1:2 protiv Rada. Gol je dao Mame Ndiaje.

28. minut - OFK Beograd je na pragu debakla. Jagodina vodi 4:0. Gol iz penala dao je Đurić.

27. minut - Napredak tone sve niže, jer Rad radi sada vodi 2:0 u Kruševcu. Gol je dao Rodić.

26. minut - Rusmir je doveo Novi Pazar u vođstvo protiv Donjeg Srema.

26. minut - Goleada u Čačku! Domaćin se radovao nepun minut, sada je 1:2 zahvaljujući Marinkoviću. Pogrešila je odbrana Borca, Marinković se dokopao lopte i sa 16 metara lobovao golmana Bajića.

25. minut - Ožegović je doneo izjednačenje Borcu protiv Partizana - 1:1. Izbegao je ofsajd zamku, prihvatio dubinsku loptu i savladao golmana Živkovića.

25. minut - Petar Orlandić dovodi Crvenu zvezdu u vođstvo. Šutirao je precizno glavom sa šest metara.

25. minut - I Spartak gazi ka opstanku. Mrkela je doneo prednost Subotičanima protiv Čukaričkog.

23. minut - Jagodina sada vodi 3:0. Ponovo je precizan bio Savković.

23. minut - Prvo uzbuđenje na stadionu "Rajko Mitić". Gosti iz Lučana pogodili su stativu. Živadinović je izveo "skraćeni korner" sa desne strane i na opšte iznenađenje, umesto da centrira, šutirao je na gol Kahrimana.

17. minut - Luka je postigao gol za Partizan u Čačku - 0:1. Šampion se ne šali sa Čačanima, kojima su bodovi neophodni. Grbić je centrirao, Ninković pogodio stativu, a Luka glavom odbijenu loptu sproveo u mrežu.

12. minut - Jagodina vodi već 2:0 i na domak je opstanka. Strelac Savković.

11. minut - Jagodina je povela protiv OFK Beograda golom Martinovića. "Ćurani" žele da što pre obezbede superligaški status.

6. minut - Prvi gol na današnjim mečevima postigao je igrač Napretka, ali autogol, tako da Rad vodi u Kruševcu. Taj autogol dao je Stanojević.

17:00 - Utakmice su počele.

16:59 - Darko Lazović dobio je prigodan poklon uoči utakmice sa Lučancima, jer posle mnogo godina napušta Crvenu zvezdu i odlazi u Đenovu.

16:57 - Na stadionu u Čačku ima oko 3.000 gledalaca.

16:53 - Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović na klupi ima samo četvoricu igrača.

16:47 - Evo sastava Borca i Partizana... Kao što je i najavio trener šampiona Zoran Milinković ukazao je šansu igračima koji su tokom sezone imali manju minutažu.

BORAC: Bajić, Boranijašević, Jevtović, Gojković, Malsać, Krunić, Živković, Jovančić, Mutavdžić, Ožegović, Zec.

PARTIZAN: Živković Živko, Vulićević, Balažic, Ćirković, Petrović Nemanja, Marković, Lukić, Luka, Ninković, Marinković, Grbić.