Bajern u Minhenu bolji od Reala

Polufinale Lige šampiona

Pobedu nemačkom timu doneo je Mario Gomes golom u 90. minutu. Bajern, koji je imao više prilika za gol od rivala tokom meča, poveo je u 17. minutu preko Franka Riberija, a izjednačio je Mesut Ezil u 53.

MINHEN - Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su na svom terenu Real Madrid sa 2:1 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Oba tima zadovoljila su ispunjeno gledalište na "Alijanc areni", gde će 10. maja biti održano i finale elitnog takmičenja. Igrali su otvoreno i borbeno, ali je Bajern bio konkretniji i hrabriji, pa je na kraju potpuno zasluženo "odškrinuo" vrata velikog finala.

Domaćin je poveo u 17. minutu preko Riberija, koji je iskoristio neodlučnost protivničke odbrane posle kornera. Hitro je pritrčao i sa desetak metara kroz "šumu nogu" zakucao u mrežu pokrivenog golmana Kasiljasa.

Real je izjednačio golom Ozila posle dugotrajne akcije u 53. minutu. Bila je to takođe greška odbrane, a nemački internacionalac je matirao Nojera iz blizine posle dodavanja Ronalda.

Bajern je možda oštećen u finišu za penal, kada je napucana lopta pogodila Pepea u ruku, ali je sve "nadomestio" Gomez pogotkom za pobedu i veliko slavlje brojnih domaćih navijača. Reprezentativni nemački napadač postigao je 12. gol u Ligi šampiona ove sezone.

Revanš meč u Madridu igraće se 25. aprila. U drugom polufinalu u sredu se u Londonu sastaju Čelsi i Barselona.