(VIDEO) MOŽE I BEZ RONALDA: Eder za minimalac Portugala

Priteljska utakmica

Rival Srbije u kvalifikacijama za šampionat Evrope slavio je golom napadača Brage Edera u 52. minutu, posle asistencije Rikarda Kvarežme.

Fudbalska reprezentacija Portugala pobedila je Italiju sa 1:0 (0:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj u Ženevi.Rival Srbije u kvalifikacijama za šampionat Evrope slavio je golom napadača Brage Edera u 52. minutu, posle asistencije Rikarda Kvarežme.

Trijumf ekipe selektora Fernanda Santoša dobija još više na značaju kada se zna da je igrala bez prve zvezde Kristijana Ronalda, ali je svoju šansu iskoristio Kvarežma, igrač koji se nije dokazao u Italiji u dresu Intera.

Fudbaleri Italije nisu iskoristili veliki broj šansi, pre svih Manolo Gabijadini, Andrea Ranokija i Franko Vaskes, pošto je golman Beto blistao.

Portugal se nalazi na prvom mestu I grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa 12 bodova, dok je Srbija četvrta sa samo jednim bodom.