(VIDEO) STARIJI ORLIĆI SE OBRUKALI KAO ORLOVI: Češka deklasirala Srbiju

Ključni meč sa Danskom

Srbija se posle poraza od Češke nalazi na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednim bodom
1 / 8 Foto: AP

PRAG - Mlada fudbalska reprezentacija Srbije, igrači do 21 godine, poražena je u Pragu od selekcije Češke rezultatom 4:0 (2:0) u meču drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu.Tri gola za Češku postigao je Kliment u 7, 21. i 56. minutu, dok se jednom u strelce upisao Fridek u 59. Srbija je u prvom kolu igrala nerešeno sa Nemačkom (1:1).

Nemačka je pobedila Dansku 3:0.Nemačka je prva na tabeli sa 4 boda, dok Češka i Danska imaju po tri. Srbija se trenutno nalazi na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednim bodom, a u poslednjem kolu igraće sa Danskom.Srbija je ovim visokim porazom znatno umanjila šanse da se plasira u polufinale EP, ali i da obezbedi vizu za Olimpijske igre u Riju. Našoj selekciji pored pobede nad Danskom u poslednjem kolu biće potrebno da se poklope ostali rezultati. Fudbaleri Češke potpuno su nadigrali Srbiju u svim elementima igre, ali i propustili dosta prilika da postignu još nekoliko golova. Jedini koji je zaslužio prelaznu ocenu u srpskom timu bio je golman Marko Dmitrović pošto se istakao sa nekoliko odbrana, posebno u prvom delu igre.

TOK UTAKMICE

90+3 minut - Kraj utakmiceČeška je pobedila Srbiju sa 4:0

85. minut - Srbija jedva čeka kraj utakmiceIako je ostalo još samo nekoliko minuta do kraja utakmice, pobednik se već zna. Češki navijači već slave pobedu

75. minut - Češka održava sigurno vođstvoSrbija pred ubedljivim porazom, a Češka se poigrava sa našim igračima

65. minut - Nova šansa za KlimentaNova šansa za Češku. Kliment je hteo da se ušeta u gol, ali je Dmitrović uspeo da spase novi gol

59. minut - Kolaps Srbije, Češka vodi 4:0Igra Srbije se potpuno raspala. Češka vodi 4:0, a ovog puta u strelce se upisao Fridek. Skalak je posle prodora pronašao Frideka koji je volejom pogodio mrežu Srbije

56. minut - Češka vodi 3:0Bezidejna Srbija. Het-trik Klimenta za 3:0. Kliment je ispratio akciju Brabeca, a onda je prevario Dmitrovića i smestio je lotu praznu mrežu za 3:0.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Kakva šansa za ČeškuNova velika prilika za Češku. Kliment je u velikoj prilici, ali Dmitrović brani zicer češkog napadača

38. minut - Prva šansa za SrbijuSrbija je do prve šanse stigla tek u 38. minutu. Jojiću je imao šansu da zatrese mrežu rivala, ali je golman Koubek odlično zaustavio njegov udarac

30. minut - Češka sigurnom igrom održava sigurno vođstvoČeška održava vođstvo, a Srbija još nije uputila šut u okvir gola svog rivala21. minut - GOLL!! 2:0 za ČeškuSkalak je ušao u naš šesnaesterac, prevario je Spajića divnom fintom, a Kliment je prihvatio odbitak i smestio je loptu u mrežu za 2:0

15. minut - Prečka za ČeškuNova šansa za domaćina. Kadlec je sa ivice šesnaesterca pogodio preču9. minut - Nova šansa za ČeškuKadlec je posle velike greške Čaušića izašao sam ispred Dmitrovića, a naš golman je odlično intervenisa. U nastavku akcije Skalak je sa manje od pola metra promašio ceo gol7. minut - GOLLL!! Češka vodi 1:0GOL!! Česi su poveli 1:0. Kliment je iskoristio grešku odbrane Srbije i doveo svoj tim u vođstvo. Kadlec se sjajno ubacio i pokupio loptu Hibša, zatim odigrao savršenu loptu na ivicu peterca do Kliment, a ovaj je lako poslao pod prečku – 1:0.

4. minut - Incijativa ČeškeFudbaleri Češke su krenuli sa inicijativom od samog starta. Pretio je domaćin uglavnom preko bokova i iz prekida, ali nije uspeo konkretnije da zapreti golu Dmitrovića.

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:Srbija: Dmitrović, Pantić, Petrović, Spajić, Stojković, Čaušić, Đuričić, Brašanac, Jojić, Pešić, Srnić.Češka: Koubek, Kadebarek, Brabec, Hubš, Kalas, Petrak, Zmrhal, Kliment, Fridek, Kadlec, Skalak.

Srbija je u prvom kolu igrala nerešeno sa Nemačkom (1:1), dok je Češka izgubila od Danske (1:2).