Preokret Sportinga i slavlje Atletiko Madrida

Liga Evrope

Do pola sata pred kraj mečeva bilo je "viđeno" špansko finale drugog po kvalitetu evropskog takmičenja. Madriđani su sa tri gola prednosti pred revanš već zakoračili u borbu za trofej, a na tom putu bio je i Bilbao, pošto je vodio u Lisabonu i vrlo dobrom igrom imao pobedu u ruci.

MADRID - Atletiko Madrid je na domaćem terenu savladao Valensiju sa 4:2, dok je Sporting u Lisabonu bio bolji od Atletika Bilbao - 2:1, u prvim utakmicama polufinala fudbalske Lige Evrope.

Portugalci su se, međutim, trgli u pravom trenutku i u roku od četiri minuta napravili veliki preokret. Na krilima podrške sa tribina fudbaleri Sportinga su završnicu susreta odigrali kao u transu i do tada boljeg protivnika sabili "u ćošak", pa je malo nedostajalo da slave još ubedljivije.

Baskijci su neshvatljivo pali posle izjednačenja i mogu biti zadovoljni postignutim rezultatom, koji im u revanšu ipak daje realne šanse za prolaz dalje.U Madridu je domaći Atletiko neoprezno prokockao plus tri protiv Valensije, tako da gosti ipak imaju čemu da se nadaju u revanšu kod kuće na "Mestalji".

Kosta je postigao važan pogodak za Valensiju u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Rezultati i strelci :

Atletiko Madrid - Valensija 4:2 (Falkao 18, 78, Miranda 49, Adrijan 54 - Žonas 45+3, Kosta 90+4)

Sporting Lisabon - Atletik Bilbao 2:1 (Insua 76, Kapel 80 - Aurtenebe 54)

Revanši su na programu 26. aprila.Finalna utakmica Lige Evrope biće održana 9. maja u Bukureštu.