(FOTO, VIDEO) LALE NASTAVLJAJU BAJKU: Vojvodina izgubila od Sampdorije, ali prošla u plej-of za LE

Spektakl na Karađorđu

Ekipa Zlatomira Zagorčića doživela poraz 0:2 i došla na korak od plasmana u grupnu fazu

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u plej-of za Ligu Evrope iako su u revanšu trećeg kola kvalifikacija izgubili u Novom Sadu od Sampdorije 0:2 (0:1).Novosađane taj poraz ne boli, jer su u prvoj utakmici pre nedelju dana u Torinu ostvarili duplo veću pobedu - 4:0.Zato će se tim Zlatomira Zagorčića 20. i 27. avgusta boriti za ulazak u grupnu fazu Lige Evrope.

U fantastičnoj atmosferi na "Karađorđu" fudbaleri Vojvodine su ostvarili zacrtani cilj. Jesu napravili dve greške u odbrani posle kojih su u 15. i 70. minutu primili gol (strelci Eder i Murijel), ali se nijednog trenutka nije postavljalo pitanje ko će dalje. U većem delu utakmice domaćin je kontrolisao razvoj događaja na terenu, uoči drugog primljenog gola imao i dve najbolje šanse... Nisu "lale" paničile, odigrale su onoliko koliko im je trebalo za konačni uspeh.

Na kraju, utisak je da su "Karađorđe" svi napustili zadovoljni - Italijani jer su se pobedom donekle "oprali" pred navijačima za debakl u prvom meču, a svi ostali jer se nastavila novosadska bajka.

Vojvodina će u plej-ofu, s kim god da igra, biti autsajder, ali bila je i protiv Sampdorije...

SASTAVI

Trener Vojvodine Zlatomir Zagorčić izveo je isti sastav kao u Torinu, dok je njegov kolega Valter Zenga napravio jednu, prinudnu izmenu, pa u ekipi nema kapitena Palomba, umesto koga je zaigrao Koda.

VOJVODINA (4-2-3-1): Žakula - Vasilić, Pankov, Đurić, Nastić - Sekulić, Maksimović - Stanisavljević (od 87. Lakićević), Ivanić (od 90+2. Babić), Puškarić (od 78. Paločević) - Ožegović.

SAMPDORIJA (4-4-2): Vivijano - Kasani, Silvestre, Koda, Zukanović - Bareto, Fernando, Sorijano (od 85. Vžolek), Krstičić (od 78. Ivan) - Eder, Murijel (od 75. Bonacoli).

Kraj - 0:2

87. minut - Menja i Zagorčić, izveo je Stanisavljevića, a uveo Lakićevića.

85. minut - Poslednja izmena kod gostiju, Vžolek umesto Sorijana.

83. minut - Žuti i za Kasanija...

83. minut - Gostima su potrebna još dva gola (bez primljenog) za produžetke. Ipak, Sampdorija ne srlja.

82. minut - Navijači i dalje daju energiju fudbalerima Vojvodine.

78. minut - Po jedna izmena na obe strane. Paločević je zamenio Puškarića u Vojvodini, a Ivan Krstičića u Sampdoriji.

75. minut - Prva izmena na meču. Zenga je iz igre izvukao Murijela, a uveo takođe napadača Bonacolija.

70. minut - 0:2, strelac Murijel. Fantastičan gol gostiju. Taman kada je Vojvodina pretila da će da izjednači, Sampdorija je duplirala prednost posle fanstastične akcije. Imali su Eder i Murijel situaciju "dva na šest" sa igračima Vojvodine, rešili su je duplim pasom. Eder je lucidno asistirao, a Murijel tukao iz voleja.

69. minut - DOBAR POKUŠAJ SEKULIĆA. Pucao je sa ivice šesnaesterca, ali je Vivijano napravio paradu i ulepšao celu akciju.

68. minut - Serija žutih kartona se nastavila, opomenut je i Eder.

65. minut - Koda se zbog prekršaja nad Ožegovićem našao u beležnici poljskog sudije.

63. minut - Prvi žuti karton kod domaćina dobio je Maksimović.

57. minut - NAJBOLJA PRILIKA ZA VOJVODINU. Posle sjajnog centaršuta Vasilića sa desne strane Ivanić je dobio vazdušni duel sa gostujućim defanzivcem i sa pet metara šutirao glavom, ali je golman Vivijano zaustavio loptu na gol-liniji.

55. minut - Na "Karađorđu" u uvodu drugog poluvremena nema uzbuđenja, što odgovara Vojvodini.

47. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Fernando, zbog prekršaja nad Stanisavljevićem.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Kraj prvog poluvremena - 0:1 - Sampdorija je rano povela, u 15. minutu, ali je Vojvodina uspela da smiri igru, pa 0:1 ne zvuči strašno naspram 4:0 iz prvog meča.

37. minut - Sorijano je izašao sam pred Žakulu, ali je otišao previše iskosa, a golman Vojvodine dobro zatvorio gol.

33. minut - Teren je klizav, u Novom Sadu pada kiša.

32. minut - Trude se igrači Vojvodina, bore se...

25. minut - Posle primljenog gola Vojvodina je preuzela inicijativu, ali je ona za sada ne donosi rezultat.

24. minut - Puškarić je oprobao šut iz slobodnog udarca, ali neprecizno.

15. minut - 0:1 - strelac Eder. Murijel je držao loptu na levoj strani domaćeg šesnaesterca, a kada je primetio saigrača da "doleće" iz drugog plana, dao mu je povratnu... Eder je sa 15-ak metara iskosa sa leve strane precizno šutirao i pogodio suprotni ugao Žakulinog gola.

12. minut - Voša i Sampdorija su čvrsto vezani zahvaljujući Boškovu, kao i njihovi navijači. Međutim, na Istoku se pojavio transparent kojim su "pecnuti" gosti: "Uno, due, tre, quattro", sa jasnom aluzijom na rezultat iz prvog meča.

10. minut - Gosti imaju loptu u svom posedu znatno više, ali za sada nema prilika.

6. minut - Normalno, počelo je oprezno na obe strane.

1. minut - Počelo je!

20:59 - Tribine su u crveno-belom! Navijači Vojvodine su napravili sjajnu koreografiju.

20:58 - U loži "Karađorđa" su i predsednik FSS Tomislav Karadžić, potpredsednik Savo Milošević, selektor Radovan Ćurčić...

20:57 - Domaći navijači propisno su izviždali Valtera Zengu.

20:56 - Utakmicu sudi Poljak Pavel Račkovski.

20:55 - Sampdorija je u kvalifikacijama startovala u trećem kolu, a Vojvodina je prethodno eliminisala MTK, posle 0:0 u Budimpešti i 3:1 u Novom Sadu, i Spartaks Jurmalu, posle 3:0 kod kuće i 1:1 u Letoniji.

20:53 - Na video bimu na "Karađorđu" pušten je film o Vujadinu Boškovu.

20:53 - Na video bimu na

20:51 - Na tribinama "Karađorđa" ima oko 100 navijača Samprodije. Oni su istakli transparent sa porukom: "U slavu Vujketa".

20:48 - Serija A još nije počela, a Vojvodina je u dosadašnjem delu Superlige zabeležila jednu pobedu, i to minulog vikenda nad Javorom kod kuće - 2:0. Prethodno je na startu izgubila u Novom Sadu od Čukaričkog (0:4), a onda izvukla bod u Surdulici iako je gubila 0:2. Na kraju je bilo 2:2.

20:44 - Trener Sampdorije Valter Zenga bio je pomalo tajanstven u obraćanju novinarima, nije hteo da otkriva karte.

20:39 - Novosađani su najavili da u revanšu neće braniti veliku prednost iz prvog meča, već da će i danas napadati.

20:34 - Zajednički imenitelj Sampdorije i Vojvodine je legendarni Vujadin Boškov, pa su delegacije dva kluba danas posetile njegov grob u Begeču.

20:29 - Golove za Vojvodinu u prvom meču postigli su Ivanić u četvrtom minutu, Stanisavljević u 49 i Ožegović u 58. i 90. Pogledajte ih: