Partizan slavio, 13 bodova ispred Zvezde

Crno-beli pružili verovatno jednu od lošijih partija ovog proleća, ali su uspeli da savladaju Smederevo sa 2:0

SMEDEREVO - Fudbaleri Partizana pobedili su u gostima ekipu Smedereva sa 2:0 u utakmici 25. kola Superlige, dok je Javor kod kuće slavio protiv Rada sa 1:0.

Crno-beli su uprkos pobedi, pružili verovatno jednu od lošijih partija ovog proleća.

Partizan je mogao da povede u četvrtom minutu, ali se Lamin Dijara na pet metara od gola spetljao i šansa je otišla u nepovrat.

Najbolju priliku za Smederevo propustio je Nenad Adamović u 21. minutu, kada je pogodio prečku gola Vladimira Stojkovića.

Pitanje pobednika rešeno je u 86. minutu, kada je posle kombinacije Davida Mange i Lazara Markovića, Saša Ilić preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu.

Pobedu crno-belih potvrdio je raspoloženi Manga posle kontranapada u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Ovo je bila sedma uzastopna pobeda Partizana koji sada ima 13 bodova više od Crvene zvezde.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Javor, koji je u Ivanjici savladao beogradski Rad golom Radeta Veljovića iz penala u 73. minutu.

U vojvođanskom derbiju Spartak je u Subotici "pregazio" Vojvodinu sa 5:1, a junak trijumfa "golubova" bio je dvostruki strelac Puškarić.

Kragujevački Radnički se osamio na trećem mestu na tabeli, pošto je pobedio "davljenika" Novi Pazar sa 3:1, a dvostruki strelac bio je Darko Spalević.

Rezultati i strelci

Smederevo - Partizan 0:2 (Ilić 86, Manga 90+3)

Radnički - Novi Pazar 3:1 (Spalević 42. penal, 77, Arifović 89. autogol - Bogunović 53)

Borac - OFK Beograd 0:2 (Batioha 13, Popović 36)

BSK Borča - Jagodina 0:4 (Krstić 4, 56, Stojković 66, Kostić 88)

Javor - Rad 1:0 (Veljović 73. penal)

Spartak - Vojvodina 5:1 (Nosković 11, Puškarić 15, 36, Adamović 77, Despotović 89 - Bojović 58)