(VIDEO) SRBIN DAO PRVI GOL U SEZONI: Pogledajte pogodak Boška Jankovića protiv Rome na premijeri

Ujeo vučicu

Verona i Roma u prvom meču nove sezone Serije A igrali 1:1

Srpski fudbaler Boško Janković postigao je prvi gol u novoj sezoni italijanske Serije A.

Igrač Verone je u 61. minutu doveo svoj tim u vođstvo protiv Rome na premijeri. Janković je asistenciju Halfredsona lako pretvorio u 1:0.

Pet minuta kasnije izjednačio je Florenci, na asistenciju debitanta u timu Rudija Garsije Edina Džeka, koji je došao iz Mančester sitija. Ujedno, time je postavio konačan rezultat.

Za "vučicu" je prvi nastup zabeležio i Mohamed Salah, koji je stigao na pozajmicu iz Čelsija (prošle sezone igrao za Fiorentinu). Egipćanin je na terenu proveo 66 minuta. Srpski reprezentativac iz Rome Adem Ljajić je ceo meč presedeo na klupi.

Inače, Boško Janković je u 83. minutu prepustio svoje mesto na terenu Paciniju.

Lacio je pobedio Bolonju 2:1 u drugom današnjem meču prvog kola Serije A. Golove za domaći tim postigli su Bilja u 17. i Kišna u 23. Jedini strelac za goste bio je Mankosu u 43. minutu. Za domaći tim ceo meč je odigrao Dušan Basta, dok je Sergej Milinković-Savić ušao u igru u 62. minutu.