RUNI ODVEO ENGLEZE NA EP: Švajcarci nadoknadili dva gola minusa i savladali Sloveniju

Kvalifikacije za Evro2016

Crna Gora je u Podgorici rutinski pobedila Lihtenštajn (2:0), a u kombinaciji za sastav nije bio fudbaler Čukaričkog Staniša Mandić, koji je nedavno odlučio da nastupa za crnogorsku selekciju

BEOGRAD - Fudbalska reprezentacija Švajcarske savladala je večeras posle velikog preokreta selekciju Slovenije sa 3:2, dok je Engleska očekivano slavila protiv San Marina (6:0), u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope.

Slovenija je u Bazelu bila na korak od trijumfa, jer je imala vođstvo od 2:0, ali su domaćini u završnici za deset minuta preokrenuli rezultat za veliku pobedu i učvrstili drugo mesto u E grupi.

Engleska je u San Marinu osvojila bodove kojima je osigurala učešće na kontinentalnom prvenstvu u Francuskoj kao prva ekipa do sada sa nedostižnim 21 bodom na čelu E grupe. Meč je obeležio Vejn Runi, koji je postigao vodeći pogodak u 13. minutu iz penala i sa ukupno 49 golova izjednačio se sa legendarnim Bobijem Čarltonom na listi najboljih strelaca selekcije "Gordog Albiona".

Austrija se pobedom nad Moldavijom (1:0) približila evropskom prvenstvu, Rusija se uključila u trku pobedom protiv Švedske istim rezultatom, a novo razočaranje navijačima priredila je Makedonija porazom u Luksemburgu (1:0).

Reprezentacija Makedonije pod vođstvom Ljubinka Drulovića nije iskoristila penal pet minuta pre kraja susreta, a primila je gol u drugom minutu sudijske nadoknade.

Rezultati:

C grupa: Luksemburg: Luksemburg - Makedonija 1:0 (Til 90+2) Lavov: Ukrajina - Belorusija 3:1 (Kravec 7, Jarmolenko 30, Konopljanka 40. penal - Kornilenko 62. penal) Ovijedo: Španija - Slovačka 2:0 (Alba 5, Inijesta 30. penal)

Tabela: Španija i Slovačka po 18 bodova, Ukrajina 15, Belorusija i Luksemburg po 4, Makedonija 3.

E grupa: Talin: Estonija - Litvanija 1:0 (Vasiljev 71) Seravalje: San Marino - Engleska 0:6 (Runi 13. penal, Broli 30. autogol, Berkli 46, Volkot 68, 78, Kejn 77) Bazel: Švajcarska - Slovenija 3:2 (Drmić 80, 90+4, Štoker 84 - Novaković 45, Cesar 48)

Tabela: Engleska 21, Švajcarska 15, Estonija 10, Slovenija 9, Litvanija 6, San Marino 1.

G grupa: Moskva: Rusija - Švedska 1:0 (Dzjuba 38) Beč: Austrija - Moldavija 1:0 (Junuzović 52) Podgorica: Crna Gora - Lihtenštajn 2:0 (Bećiraj 38, Jovetić 56)

Tabela: Austrija 19, Švedska 12, Rusija 11, Crna Gora 8, Lihtenštajn 5, Moldavija 2.