UKLETI ARKANOV STADION: Sva tri meča na Vračaru završena preokretom!

Čudni događaji

Na terenu na kojem je Obilić 1998. osvojio sumnjivu titulu ove sezone su odigrane tri utakmice za koje se govori da su nameštene

Sve tri utakmice Superlige koje su ove sezone odigrane na Vračaru završene su čudesnim preokretima - iz keca u dvojku. Tako je čuveni Arkanov stadion opravdao epitet mesta na kojem se gotovo nikada nije odigrala regularna utakmica.Gde je počeo Željko Ražnatović sa Obilićem, nastavili su ovi danas. Nezaboravna sezona 1997/8, Obilić uzima titulu na domaćem terenu, malo ko je u timu mogao gol da postigne, a sledeće sezone gaze sve na Vračaru (12-0-0). Gosti su izlazili svesni činjenice da će biti poraženi, „regularnost“ se zavodila pištoljima. Stvorena je nepobediva tvrđava na Pašinom brdu. Duhovi prošlosti očito nisu otišli odatle, pa i danas na tom mesto gledamo sve sem poštenog fudbala.

OFK Beograd 2 (2)   Crvena zvezda 6 (0)
OFK Beograd 2 (2)  Crvena zvezda 6 (0)
OFK Beograd 2 (2) Crvena zvezda 6 (0)

Dalje, na svim mečevima viđen je po jedan crveni karton, naravno, za domaći tim. Sve je počelo šokantnom utakmicom OFK Beograd - Crvena zvezda. Romantičari poveli 2:0 i stali... Primili šest komada u nastavku! Nastavilo se mečom Voždovca i Crvene zvezde. Domaćin ponovo vodi posle 45 minuta, ali u nastavku dobija crveni karton i gubi. Onda se u priču uključio i Zvezdin večiti rival. Partizan preokreće utakmicu protiv Voždovca. Sporan penal, poništen gol domaćinu...

Voždovac 1 (1)  Partizan 2 (0)
Voždovac 1 (1) Partizan 2 (0)

Nije to sve. Bilo je i prethodnih godina čudesa na Vračaru. Voždovac - Rad 1:6, pet komada Jelića za manje od 45 minuta. Zatim, Rad - Zvezda, opet, veleobrt iz keca u dvojku. Stadion - FK Obilić, slika i prilika srpskog fudbala, pa i društva.

ČINJENICEGroblje, zatvor, sumnjiv moral...Stadion je izgrađen bez ijedne građevinske dozvole devedesetih godina za potrebe FK ObilićNa mestu stadiona nalazi se stratište Nemaca, a navodno i Srba koje su ubili partizani 1944.Svedoci istorije tvrde da se na mestu na kojem je sagrađena istočna tribina nalaze kosturi najmanje 700 ubijenih NemacaCrvena zvezda nije mogla da pobedi Obilić na domaćem terenu čak šest godina (od 1997. do 2002)U neposrednoj blizina stadiona nalazi se Centralni zatvorPreko puta stadiona Obilića nalazi se „Kafana sumnjivog morala“