(VIDEO) ORLOVI ZAVRŠILI KVALIFIKACIJE: Srbija izgubila od Portugala uz dva crvena i poništen gol

Poraz za kraj

Crvene kartone dobili Kolarov i Matić, a sudija Borbalan poništio pogodak Zorana Tošića zbog navodnog igranja rukom
1 / 11 Foto: Reuters

Reprezentacija Srbije završila je kvalifikacioni ciklus za EVRO 2016 porazom od Portugala u Beogradu - 1:2 (0:1).

Gosti su poveli preko Nanija u 5. minutu, izjednačio je Zoran Tošić u 65, a konačan rezultat postavio je Žoao Mutinjo u 78.

Španski sudija David Fernandez Borbalan pokazao je dva crvena kartona srpskim fudbalerima, prvo Aleksandru Kolarovu, koji je prethodno napustio igru, a onda i Nemanji Matiću. Kolarovu je jedan za drugim žuti karton dao zbog protesta, a Matiću direktan crveni, jer se pokoškao sa Andreom, koji je ležao na zemlji.

Takođe, "orlovi", a i njihovi navijači, bunili su se posle pobedonosnog gola Portugalaca, smatrajući da je tome prethodio prekršaj nad Tošićem.

Upravo je Zoranu Tošiću prethodno, kod rezultata 1:1, poništio gol zbog navodnog igranja rukom.

A još u prvom poluvremenu Srbi su od Borbalana tražili da pokaže na belu tačku posle starta nad Aleksandrom Mitrovićem.

"Orlovi" su zalagenjem, pa i igrom naročito u drugom poluvremenu, zadovoljili ukuse malobrojnih navijača na stadionu Partizana. Osim gola Zorana Tošića stvorili su još niz prilika i konačno pokazali da umeju da do njih dođu iz izgrađenih akcija. Ipak, ponovo su doživeli poraz od Portugala i to silno oslabljenog neigranjem velikog broja važnih igrača među kojima i Ronalda, Koentraoa...

Portugalci su još ranije obezbedili plasman na EVRO 2016 kao prvoplasirani u Grupi I, a direktno u Francusku će i drugoplasirana Albanija koja je u isto vreme ubedljivo savladala Jermeniju u gostima - 3:0.

"Orlovima" preostaje da se spreme za kvalifikacije za Mundijal 2018. u Rusiji.

TABELA GRUPE I1.PORTUGAL870111:5192. ALBANIJA842210:5143. DANSKA83328:5124. SRBIJA82158:1345. JERMENIJA80265:142

Selektor Srbije Radovan Ćurčić nije mogao da računa na povređenog kapitena Branislava Ivanovića, dok se u timu našao oporavljeni Nemanja Matić. Kapitena je zamenio Duško Tošić i to je jedina promena u sastavu koji je počeo meč u Albaniji.

Fernando Santoš odlučio se za "šareni" sastav. Podsetimo, Kristijano Ronaldo je dobio "voljno" kada su se Portugalci kvalifikovali za EVRO 2016, pa nije ni doputovao u Beograd. U ekipi nema ni Fabija Koentraoa... Ukupno, Santoš je napravio sedam izmena u odnosu na tim koji je u četvrtak pobedio Dansku.

SRBIJA: Stojković – Tomović, S. Mitrović, D. Tošić, Kolarov (od 77. Obradović) – Milivojević, Matić – Z. Tošić (od 85. Sulejmani), Ljajić, Tadić – A. Mitrović (od 85. Škuletić).

PORTUGAL: Patrisio – Semedo, B. Alves (od 46. Luis Neto), Fonte, Eliseu – Veloso (od 70. Mutinjo), Andre, Danilo, Nani, Kvarežma – Dani (do 57. Eder).

KRAJ- 1:2

85. minut - Dvostruka izmena u Srbiji. Ušli su Sulejmani i Škuletić, a izašli Zoran Tošić i Aleksandar Mitrović.

81. minut - I MATIĆ ISKLJUČEN! On je dobio direktan crveni karton. Posle duela sa Andreom, koji je ostao na zemlji, Matić je krenuo da se obračuna s njim, odnosno da odgovori na provokacije. Zato ga je Borbalan isključio, a Andreu pokazao žuti karton.

80. minut - KOLAROV DOBIO CRVENI KARTON! Četvrti sudija se požalio glavnom da mu je Kolarov, koji je malo pre toga izašao iz igre, prigovarao, pa mu je Borbalan pokazao žuti karton. Bek Mančester sitija je nastavio sa protestima, pa mu je Španac dao i drugi žuti, odnosno crveni karton. Kolarov je morao da napusti klupu.

78. minut - GOOOLLL! 1:2 - strelac MUTINJO! Samo osam minuta posle ulaska u igru, sjajni fudbaler Liverpula je pogodio mrežu Stojkovića sjajnim udarcem sa 18 metara.

77. minut - Kolarov je izašao iz igre, na terenu je Ivan Obradović. Kapitensku traku preuzeo je Matić.

76. minut - Sadiku overava plasman Albanije na EVRO 2016. Sada je 3:0 za Albance u Jermeniji.

73. minut - Srbija opet preti. Pred golom je bio Aleksandar Mitrović, ali preblizu Patrisiju, koji je uspeo da interveniše. Posle tog duela portugalski golman se požalio na povredu.

70. minut - Mutinjo je zamenio Velosa.

70. minut - PONIŠTEN GOL SRBIJI! Zoran Tošić je prošao kroz odbranu Portugala kao kroz sir i opet zatresao mrežu, ali je sudija poništio gol zbog navodnog igranja rukom srpskog fudbalera.

68. minut - Strašan šut Kolarova iz daljine. Lopta je zakačila Portugalca, pa je Srbija dobila korner.

65. minut - GOOOLLL! ZORAN TOŠIĆ - 1:1! On je sa desetak metara levom nogom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Kolarova sa leve strane.

63. minut - Samo u poslednjih minuta šutirali su Tošić, Tadić, Matić i Kolarov iz slobodnog udarca...

57. minut - Druga izmena kod gostiju, Eder je ušao kod Danija.

53. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! Kolarov je protutnjao po levom krilu i uposlio Ljajića, koji je sa 15-ak metara šutirao, ali nije to učinio dobro.

50. minut - Pokoškali su se Aleksandar Mitrović i Danilo, pa su se obojica našli u beležnici sudije.

46. minut - Šut je oprobao Kvarežma, Stojković je bio siguran.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Kod gostiju izmena: Luis Neto je ušao umesto Bruna Alveša.

Kraj prvog poluvremena - 0:1. Gosti vode golom Nanija postignutim već u 5. minutu. "Orlovi" su u drugom delu prvog poluvremena dodali gas, odlučno su krenuli ka golu Ruija Patrisija ne bi li izjednačili, ali u tome nisu uspeli. Portugalci su posle dolaska u vođstvo bili totalno bezopasni.

42. minut - Dani i Nani su požuteli. Prvi zato što je bezobrazno faulirao Matića, a drugi zato što je započeo verbalni duel sa fudbalerom Čelsija.

40. minut - Da li je bio penal za Srbiju? Sudija Borbalan se našao na meti zvižduka sa tribina, ali i protesta sa klupe "orlova" posle pada Aleksandra Mitovića u kaznenom prostoru. Tome je prethodio Mitrovićev kontakt sa Semedom.

38. minut - Ređaju se opasni napadi Srbije. Sada je Ljajić, posle duplog pasa sa Aleksandrom Mitrovićem, pokušao da savlada Patrisija, ali je šutirao iz "mrtvog ugla", pa gostujući golman nije imao problema.

35. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! Zoran Tošić je dugo vukao loptu, hteo je da proigra Ljajića, koji ju je propustio, a Tadić ponovo nije zahvatio loptu kako je trebalo.

33. minut - Tukao je Zoran Tošić sa distance, ali je Patrisio bio dobro postavljen.

32. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! Uporni Tomović je oduzeo loptu Kvarežmi i zatim odlično centrirao, a Tadić, kada se našao u sjajnoj prilici, loše je šutirao, jer se nameštao na levu nogu, a bilo bi bolje da je pucao desnom.

28. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Semedo.

26. minut - Ne može se poreći da "orlovi" imaju želju da izjednače, ali ne mogu ni šansu da stvore. Sada je Zoran Tošić "sa prve stative" pokušao da zapreti posle centaršuta sa leve strane, ali nije bio u dobroj poziciji, pa nije dobro ni šutirao.

23. minut - Albanci su nadomak Francuske, Memušaj je Jermeniji povisio na 0:2.

18. minut - "Orlovi" su meč počeli agresivno, ali njihova energija je sve slabija kako vreme odmiče.

9. minut - Albanija je povela u Jermeniji golom Hovhanisjana.

5. minut - 0:1 - strelac NANI! Dani je provozao srpsku odbranu, prevario je Stefana Mitrovića i šutirao, Stojković je odlično intervenisao, ali je na odbijenu loptu natrčao Nani i bez problema zatresao mrežu. Na Nanija niko nije izašao, jer su sva trojica spskih defanzivaca bila na Daniju.

1. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! Domaćin je došao do prvog kornera, izveo ga je Ljajić, Duško Tošić je skočio, ali nije zahvatio loptu kada se nalazio u odličnoj poziciji.

1. minut - David Fernandez Borbalan je dao znak da utakmica počne.

17:57 - U loži je Lazar Marković, koji ne može da pomogne saigračima na terenu zbog povrede, pa je došao da ih bodri.

17:55 - Na tribinama stadiona Partizana ima svega pet hiljada gledalaca.

17:48 - Selektor Portugala Fernando Santoš iznenađen je neuspehom Srbije u kvalifikacijama."Srbija je veoma kvalitetna ekipa, iskreno sam mislio da će se kvalifikovati na Evropsko prvenstvo. Desilo se da nije, ali ima odlične igrače i želeće treću uzastopnu pobedu", rekao je Santoš.

17:44 - Nemanja Matić je govorio o izostanku Ronalda:"Ronaldovo neigranje je plus za nas, jednom sam igrao protiv njega i to je bilo odlično iskustvo. I mi ćemo igrati bez našeg kapitena Branislava Ivanovića, tako da smo tu 1:1".Celu Matićevu izjavu pogledajte OVDE.

17:41 - Selekor Ćurčić je pred današnju utakmicu, između ostalog, rekao:"Svaka pobeda nam znači i uradićemo sve što možemo da izledamo dobro na terenu i pobedimo Portugal. To će biti izazov, jer je Portugal među pet najboljih reprezentacija u Evropi. Već duže nismo imali dobre rezultate i vraća se vera u ovu reprezentaciju posle pobede nad Albanijom".Kompletnu Ćurčićevu izjavu možete pročitati OVDE.

17:36 - U Beogradu je trenutno 14 stepeni Celzijusa i pada kiša.

17:32 - Utakmicu u Humskoj sudi David Fernandez Borbalan iz Španije.

17:28 - Istovremeno, meč poslednjeg kola igraju i Jermenija - Albanija. Albancima je neophodna pobeda za drugo mesto u grupi i direktan plasman na EVRO 2016. U suprotnom, u Francusku će Danci, a Albanci će morati u baraž.

17:22 - Naša reprezentacija sastajala se osam puta sa Portugalom i zabeležila po dve pobede i remija, uz četiri poraza. Srbija je igrala tri puta sa Portugalom, dva puta je bilo 1:1 u kvalifikacijama za EVRO 2008, a u martu ove godine domaćin je u Lisabonu pobedio 2:1.

17:15 - U prvom meču ovih rivala u Grupi I, Portugal je u Lisabonu pobedio 2:1, a najatraktivniji gol postigao je Nemanja Matić.

17:10 - Tabela Grupe I uoči poslednjeg kola:

TABELA GRUPE I1.PORTUGAL76019:4162.DANSKA83328:5123.ALBANIJA73227:5114. SRBIJA72147:1145. JERMENIJA70255:112