(VIDEO) VUČICA GAZDUJE RIMOM: Roma povela golom Džeka iz sumnjivog penala, pa pobedila Lacio

Biće još frke

Fudbaleri Rome dobili su 149. derbi Rima protiv Lacija 2:0 (1:0) odigran u okviru 12. kola Serije A.

"Vučica", iako sa mnogo kadrovskih problema, trijumfovala je pogocima Edina Džeka iz penala u 10. minutu i Žervinja u 62.

Međutim, sudija Paolo Taljavento je u uvodu utakmice dosudio najblaže rečeno sumnjiv penal za Romu, jer je prekršaj izgleda napravljen van kaznenog prostora.

Lacio nije bio bez šansi, Felipe Anderson pogodio je prečku, a velike prilike iz peterca propustili su Filip Đorđević i Miroslav Klose.

Osim Đorđevića koji je igrao 62 minuta, za Lacio je ceo meč odigrao Dušan Basta.

Trener Rome Rudi Garsija, između ostalih, nije mogao da računa na Miralema Pjanića, a tokom meča je ostao i bez Mohamada Salaha. Ipak, "vučica" je nastavila da grabi ka tituli.

Roma je sa 26 bodova tako zadržala korak za vodećim Interom (27).

Lacio sa Juventusom i Atalantom deli sedmo mesto sa po 18 bodova.

Najvatreniji navijači su bojkotovali ovaj derbi zbog odluke policije da među njih pošalje svoje agente.

Aktuelni šampion Juventus polako se vraća u gornji deo tabele, savladavši danas u gostima Empoli sa 3:1. Empoli je poveo golom Masima Makaronea, ali je torinski tim uspeo da preokrene već do poluvremena preko Marija Mandžukića i Patrisa Evre, dok je Paulo Dibala stavio tačku na meč.

Ovog popodneva trijumfe su zabeležili odlični Sasuolo i Palermo protiv Karpija, odnosno Kjeva.

Rezultati i strelci: Torino - Inter 0:1 (Kondogbija 31) Roma - Lacio (Džeko 10. penal Empoli - Juventus (Makarone 19. - Mandžukić 32, Evra 38, Dibala 84) Frozinone - Djenova 2:2 (Blančard 31, Dijakite 38. - Pavoleti 6, Djakpe 75) Palermo - Kjevo 1:0 (Djilardino 71) Sasuolo - Karpi 1:0 (Sansone 28) Odigrano juče: Milan - Atalanta 0:0 Verona - Bolonja 0:2 (Djakerini 6, Donsah 14) Danas: Napoli - Udineze (18) Sampdorija - Fiorentina (20.45) Tabela: Inter 27 bodova, Roma 26, Fiorentina 24, Napoli i Sasuolo po 22, Milan 20, Lacio, Juventus i Atalanta po 18...