(VIDEO) PAO I ŠAMPION: Borusija u Menhengladbahu deklasirala Bajern

Uspeh Augsburga pred dolazak u Beograd

Fudbaleri Borusije su u Menhengladbahu razbili Bajern u utakmici 15. kola Bundeslige - 3:1 (0:0).

Domaći "koltovi" su bili bolji i zasluženo zabeležili trijumf nad trostrukim uzastopnim prvakom Nemačke nanevši mu prvi poraz u sezoni.

Tim Andrea Šuberta, anonimnog stručnjaka koji je ekipu Borusije preuzeo u septembru i sa njom zabeležio osam pobeda i dva remija, počeo je da melje velikog rivala u drugom poluvremenu. Vent je savladao Nojera u 54. minutu, a onda je minhenski gigant bukvalno nokautiran pogocima Štindla i Džonsona u 66. i 68. minutu.

Vođstvo domaćina moglo da bude i ubedljivije da je Korb imao malo sreće, ali je pogodio samo stativu.

Finiš meča obeležio je povratak na teren Franka Riberija posle osam meseci pauze. Francuz se upisao u strelce i ublažio debkl Bajerna.

Vredi istaći i da je Augsburg pred gostovanje Partizanu pobedio Keln u gostima pogotkom Bobadilje.

Rezultati i strelci 15. kola:

Borusija Menhengladbah - Bajern 3:1 (Vent 54, Štindl 66, Džonson 68 - Riberi 81)

Keln - Augzburg 0:1 (Bobadilja 64)

Hamburg - Majnc 1:3 (Đuru 90 - Žairo 16, 51, Klemens 76)

Herta - Bajer Leverkuzen 2:1 (Darida 7, Bruks 60 - Ernandez 29)

Ingolštad - Hofenhajm 1:1 (Rodžer 66 - Ut 90)

Od 18.30 igraju Volfsburg i Borusija Dortmund.

Sutra: Štutgart - Verder (15.30), Ajntraht - Darmštad (17.30).

Tabela: Bajern 40 bodova, Dortmund 32, Menhengladbah 26, Hertha 26, Volfsburg 25....