(VIDEO) POSLE ČELSIJA PAO JOŠ JEDAN VELIKAN: Bornmut srušio i Mančester junajted

Premijer liga

Fudbaleri Bornmuta pobedili su na svom terenu Mančester junajted sa 2:1 u poslednjoj subotnjoj utakmici 16. kola engleske Premijer lige.

Bornmut je drugom uzastopnom pobedom, nakon trijumfa protiv Čelsija prošle nedelje potvrdio da je u usponu forme.

Oni su na svom terenu nadigrali najtrofejniji engleski klub i došli do tek četvrte pobede u Premijer ligi.

Bornmut je poveo već u drugom minutu, a spektakularan gol postigao je Džunior Stanislas, koji je direktno iz kornera savladao Davida De Heu.

Junior Stanislas Goal - Bournemouth 1... by Football--Live

Mančester je u prvom poluvremenu bio nešto bolji rival, pa je u 38. minutu stigao do izjednačenja, a strelac je bio Maruan Felaini.

Ipak, Bornmut nije pokleknuo posle izjednačenja, pa je pobedu ekipi Edija Houva doneo Džošua King u 54. minutu.

Bornmut zauzima 14. mesto sa 16 bodova, dok je Mančester junajted četvrti sa 29. Junajted je samo tri dana ranije ispao iz Lige šampiona, pošto je poražen od Volfsburga, pa je pitanje kako će se uprava postaviti prema statustu trenera Luja van Gala.