(VIDEO) MILIONER SE IZBLAMIRAO: Ovo bi mogao da bude promašaj sezone

Fudbaler Dortmunda predmet podsmeha

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su posle preokreta Ajntraht iz Frankfurta sa 4:1 u utakmici 16. kola nemačke Bundeslige.

Borusija je ovom pobedom zadržala korak za liderom šampionata Bajernom iz Minhena. Ajntraht je u šestom minutu poveo golom Aleksandera Majera, da bi "Milioneri" izjednačili preko Henriha Mihtarijana u 24.

Upravo je Mihtarijan postao predmet podsmeha posle ove utakmice jer u 64. minutu nije iskoristio prazan gol rivala.

Promašaj "Milionera" svakako će ući u uži izbor za promašaj sezone.

Srpski internacionalac Slobodan Medojević je 44. minutu dobio crveni karton i skrivio jedanaesterac, koji nije realizovao Pjer-Emerik Obamejang.

Ipak, u drugom poluvremenu Borusija je iskoristila igrača više na terenu, te golovima Obamejanga u 57, Matsa Humelsa u 61. i Adrijana Ramosa u 86. minutu stigla do trijumfa.

Srpski fudbaler Aleksandar Ignjovski odigrao je ceo meč za Ajntraht, dok Mijat Gaćinović nije ulazio u igru, a Neven Subotić je presedo meč na klupi Borusije.

Ekipa iz Dortmunda zauzima drugo mesto sa 38 bodova, pet manje od lidera Bajerna, dok je Ajntraht 15. sa 14.