(VIDEO) ARSENAL PREUZEO VRH: Tobdžije savladale Njukasl, Runi posle tri meseca strelac za Junajted

Premijer liga

Fudbaleri Arsenala pobedili su ekipu Njukasla minimalnim rezultatom na Emirejtsu u 20. kolu engleske Premijer lige.

Njukasl po svemu prikazanom nije zaslužio da doživi poraz, u prvom poluvremu je bio čak i bolji rival, ali je za promašaje kažnjen golom defanzivca Arsenala Lorana Košćelnog.

Za "Svrake"“ je ceo meč sasvim solidno odigrao Aleksandar Mitrović, koji je imao nekoliko šansi, kao i dobar pokušaj „makazicama,“ ali je golman Čeh bio raspoložen.

Arsenal se ovim trijumfom osamostalio na liderskom mestu, pošto je Lester odigrao bez golova protiv Bornmuta.

Ekipa Klaudija Ranijerija nije iskoristila penal u 57. minutu, tačnije Rijad Marez, kao ni to što su gosti iz Bornmuta ostali sa igračem manje nekoliko trenutaka pre toga.

Mančester Junajted zabeležio je pobedu posle šest utakmica u šampionatu i to teškom mukom protiv Svonsija. Tim sa Old Traforda je na svom terenu strahovao poslednjih 20 minuta, ali je Vejn Runi prekinuo post i postigao gol posle skoro tri meseca.

Rezultati: Sanderlend - Aston Vila 3:1 (Van Anholt 30, Defo 73, 90+3 - Zzil 63) Lester - Bornmut 0:0 Arsenal - Njukasl 1:0 (Košćelni 72) Norič - Sautempton 1:0 (Teti 63) VBA - Stouk 2:1 (Sesonjon 60, Evans 90+3 - Volters 81) Mančester junajted - Svonsi 2:1 (Marsijal 47, Runi 77. - Sigurdson 70)

Ranije danas: Vest Hem - Liverpul 2:0 (Antonio 10, Kerol 55) Večeras: Votford - Mančester Siti (18.30)

Sutra: Kristal Palas - Čelsi (14.30) Everton - Totenhem (17)

Tabela: Arsenal 42 boda, Lester 40, Mančester Siti 36, Totenhem 35, Mančester Junajted 33, Vest Hem 32, Kristal Palas 31…...