(VIDEO) SERIJA A: Napoli petardom do prvog mesta!

Gosti bez greške

Fudbaleri Napolija deklasirali su u gostima Frozinone sa 5:1 (2:0) i ostaće na prvom mestu posle 19. kola italijanske Serije A.

Ekipa Mauricija Sarija protiv novajlije u ligi ostvarila je treći trijumf u nizu lakše nego što se očekivalo, nakon što su Albiol i Gonzalo Iguain doneli dva gola prednosti na poluvremenu.

Napoli je u nastavku još jače dodao "gas", Iguain je još jednom pogodio (ukupno 18 pogodak u Seriji A), kao i Marek Hamšik, a efikasan je bio i "zaboravljeni" Manolo Gabijadini, koji je zamenio najboljeg strelca italijanskog šampionata.

Gostujuće ekipe zabeležile su pobede u sva četiri preostala meča istog termina, plus Sasuolo protiv Intera ranije danas.

Kjevo je u finišu slavio u Bolonji golom Simonea Pepea i tako kaznio promašaj sa bele tačke Matije Destra. Slično je i Đenova bila bolja u Bergamu protiv Atalante (2:0), dok je Franko Vaskez doneo trijumf Palermu u Veroni.Masimo Makarone doživljava drugu mladost, rešio je još jedan meč u korist Empolija, ovog puta protiv Torina osmim golom u sezoni.

Rezultati: Atalanta - Đenova 0:2 (Džemaili 79, Pavoleti 81) Bolonja - Kjevo 0:1 (Pepe 79) Frozinone - Napoli 1:5 (Samarko 81 - Albiol 20, Iguain 30 penal, 60, Hamšik 59, Gabijadini 72) Verona - Palermo 0:1 (Vaskez 26) Torino - Empoli 0:1 (Makarone 56)

Večeras: Sampdorija - Juventus (20.45 sati)

Ranije danas: Inter - Sasuolo 0:1 (Beradi 90+5 penal)

Juče odigrano: Karpi - Udineze 2:1 (Pašuti 26, Lolo 70 Zapata 71) Fiorentina Lacio 1:3 (Ronkalja 90+3 - Keita 45+1, Milinković-Savić 90+2, Anderson 90+5) Roma - Milan 1:1 (Ridiger 5 - Kučka 51)