BLOG UŽIVO: Federer brzo i lako do četvrtfinala

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

23:00 - Dibala za trijumf Juventusa nad RomomFudbaleri Juventusa pobedili su večeras Romu sa 1:0 (0:0) u derbiju 21. kola Serije A. Utakmicu je rešio golom Paulo Dibala u 77. minutu, posle sjajne asistencije Pola Pogbe. Šampion Italije ovom pobedom definitivno je ugasio Romine ambicije za Skudeto, a trka će se najverovatnije voditi u dvoje - između Juventusa i Napolija.

22:20 - Pobede rukometaša Danske i NemačkeRukometna reprezentacija Danske pobedila je večeras u Vroclavu selekciju Španije sa 27:23 (11:14) u drugom kolu druge faze Evropskog prvenstva. Dansku je do pobede vodio Mihael Damgard Nilsen sa šest golova, dok su u reprezentaciji Španije po četiri gola postigli Valero Rivera i Raul Entrerios. U istoj, Grupi 1, rukometaši Nemačke pobedili su ranije danas savladali Rusiju sa 30:29 (17:16). Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Erik Šmit sa šest golova, dok je Tobijas Rajhman postigao pet. Na drugoj strani, u selekciji Rusije najbolji je bio Timur Dibirov sa sedam postignutih golova. Danska i Nemačka imaju po šest bodova na tabeli Grupe 2, Španija ima četiri, Rusija tri, Švedska bod, dok je Madjarska bez bodova.

21:35 - Manćini: Moraćemo da kupimo napadačaTrener fudbalera Intera Roberto Manćini, nezadovoljan igrom napadača na današnjoj utakmici protiv Karpija, rekao je da će njegova ekipa morati da kupi igrača na toj poziciji. Inter je na poslednja tri meča na domaćem terenu protiv Lacija, Sasuola i Karpija osvojio samo bod i to danas protiv Karpija. Ekipa Roberta Manćinija bila je blizu pobede, vodila je sa 1:0, ali je Karpi stigao do izjednačenja u 92. minutu. "Razočaran sam, ovo je treća utakmica u kojoj bacamo bodove u poslednjim minutima. Naš najveći problem je, ipak, što ne možemo da postignemo gol. Naši napadači ne mogu samo da stoje i čekaju da lopta dodje do njih. Fudbal se igra glavom, nije sve u snazi", rekao je Manćini za italijanske medije. Mauro Ikardi imao je veliku priliku da iz kontranapada postigne gol i odvede svoju ekipu na 2:0. Manćini je i to prokomentarisao. "Imam 50 godina, ali siguran sam da bih ja dao gol. Takve prilike moraju da se iskoriste... Napadači moraju da znaju i da u 92. minutu čuvaju loptu, pa makar i kod korner zastavice. Izgleda da ćemo morati da kupimo napadača", poručio je Manćini.

21:00 - Verder iznenadio Šalke u gostimaFudbaleri Verdera pobedili su danas u gostima Šalke sa 3:1 u poslednjoj utakmici 18. kola nemačke Bundeslige. Domaća ekipa je povela već u četvrtom minutu golom Džoela Matipa, ali su gosti iz Bremena preokrenuli rezultat. Prvo je na 1:1 izjednačio Klemens Fric u 43. minutu, da bi potom prednost Verderu doneo Klaudio Pizaro u 53. minutu. Konačan rezultat postavio je Entoni Ujah minut pre kraja utakmice. Verder je i pored osvojena tri boda i dalje u zoni ispadanja, nalazi se na 18. mestu na tabeli sa 18 bodova, dok je Šalke šesti sa 27.20:10 - Igokea slavila protiv CiboneKošarkaši Igokee pobedili su danas na svom terenu Cibonu sa 68:57 u utakmici 21. kola Jadranske lige. Igekeu su do devete pobede u regionalnom takmičenju vodili Vuk Radivojević sa 16 i Miloš Komatina sa 12 poena. U redovima Cibone, koja je upisala 12 poraz od početka sezone, najefikasniji je bio Ante Žižić sa 13 postignutih poena. U narednom kolu Igokea igra u gostima protiv Krke, dok Cibona dočekuje Sutjesku.19:20 - Brazilske vlasti u borbi protiv virusa "zika" uoči OIVlasti Rio de Žaneira najavile su pojačane mere na iskorenjivanju komaraca prenosilaca virusa "zika" na olimpijskim borilištima, šest meseci uoči početka letnjih Olimpijskih igara, čiji je taj grad domaćin. Virus "zika", koga prenose komarci, smatra se odgovornim za ozbiljne defekte na rođenju, ukoliko je majka zaražena tokom trudnoće. Među tim defektima je mikrocefalija, gde se beba rađa sa manjim obimom glave nego što je normalno. Dramatičan porast incidenata širom Latinske Amerike, posebno u Brazilu, podstakao je vlasti da upozore trudnice da ne putuju u ovaj region - što je osetljiva tema s obzirom da se Rio sprema da postane prvi južnoamerički grad domaćin letnjih Olimpijskih igara, koje počinju 5. avgusta. Brazil i nekoliko drugih država je čak savetovalo žene da odlože planiranu trudnoću.18:30 - Remi Atletika, Barsa prva na tabeliFudbaleri Atletiko Madrida i Sevilje odigrali su danas nerešeno 0:0 u utakmici 21. kola španske Primere. Atletiko je ovim remijem propustio priliku da izbije na prvo mesto na tabeli i prestigne Barselonu, tako da sada oba tima imaju po 48 bodova, s tim da ekipa s Nou Kampa ima meč manje. Sevilja je, posle 21 odigranog kola, sedma sa 33 osvojena boda. Atletiko je bio bolji rival u današnjem meču, a najbolju priliku propustio je Antoan Grizman koji je u 53. minutu pogodio stativu. Atletiko nije uspeo da iskoristi ni igrača više na terenu, pošto je Viktor Vitolo u 61. minutu zaradio drugi žuti karton. Crveni karton je zbog protesta zaradio i trener Sevilje Unaj Emeri. U narednom, 22. koli, Atletiko Madrid gostuje Barseloni, dok Sevilja igra na svom terenu protiv Levantea.17:33 - Ajntraht pobedio VolfsburgFudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su danas na svom terenu ekipu Volfsburga sa 3:2 u utakmici 18. kola nemačke Bundeslige. Gosti su poveli na današnjem meču golom Dantea u 25. minutu, ali je Ajntraht uspeo da preokrene rezultat pogocima Aleksandra Majera u 66. i 73. minutu. Na 2:2 je izjednačio Andre Šurle u 79. minutu, a konačan rezultat je u 93. minutu postavio Majer svojim trećim golom na utakmici. Ajntraht je, posle 18 odigranih kola, na 14. mestu na tabeli Bundeslige sa 20 bodova, dok je Volfsburg sedmi sa šest bodova više. U narednom, 19. kolu, Ajntraht gostuje Augsburu, dok Volfsburg na svom terenu igra protiv Kelna.

17:00 - Kocić: Privilegija je igrati u AreniReprezentativac Srbije u futsalu Mladen Kocić rekao je da njegova ekipa ima kvalitet za dobar rezultat na predstojećem Evropskom prvenstvu u Beogradu. "Nismo imali sreće na žrebu. Portugal ima Rikardinja, najboljeg igrača sveta, Slovenija nema tako zvučno ime, ali je veoma dobro organizovan kolektiv. Naravno, imamo i mi naše adute, kvalitet i odličnu atmosferu u ekipi. Nadamo se dobrom rezultatu. Srbija nikada do sada nije otišla dalje od četvrtfinala, a mi ćemo se potruditi prvo da ponovimo taj uspeh, a onda da pokušamo da napravimo korak dalje", rekao je Kocić. Evropsko prvenstvo u futsalu održaće se od 2. do 13. februara u Beogradskoj areni. Turnir u Beogradu reprezentacija Srbije će otvoriti utakmicom protiv Slovenije, 2. februara od 18.30, a četiri dana kasnije igraće protiv Portugala. "Svako od nas, kojim god sportom da se bavi, sanja o tome da se takmiči na najvišem nivou. A, kada se takva prilika pruži na domaćem terenu, onda je to gotovo nestvarno. Moja generacija ima tu privilegiju da igra u Areni i to će biti velika prednost i posebna motivacija za sve nas. Poznato je da Srbi vole futsal, a sada će imati jedinstvenu priliku da gledaju najbolje igrače u Evropi na jednom mestu", rekao je Kocić.16:40 - Lakša povreda KataijaFudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai lakše se povredio tokom priprema crveno-belih u Sloveniji, saopštio je danas beogradski klub. "Aleksandar Katai je zadobio lakšu povredu zbog koje neće trenirati do kraja prvog dela priprema. Zvezdinom veznom igraču stradao je primicač, pa mu sledi mirovanje kako bi se oporavio i bio spreman za drugi deo priprema koji će biti održan na Kipru", navodi se u saopštenju Zvezde. Katai će propustiti pripremne utakmice protiv Kopra i Zorje. Fudbaleri Crvene zvezde se u Beograd, nakon prvog dela priprema, vraćaju 28. januara, a nakon toga će se od 31. januara do 14. februara pripremati na Kipru. Zvezda je prvi deo sezone u Super ligi Srbije završila na prvom mestu na tabeli sa 62 boda, 25 više od Borca i Čukaričkog, a 26 od četvrtoplasiranog Partizana.16:20 - Svonsi pobedio EvertonFudbaleri Svonsija pobedili su u gostima Everton sa 2:1 (2:1) u utakmici 23. kola engleske Premijer lige. Tim iz Velsa zabeležio je važan trijumf borbi za opstanak golovima Gilfija Sigurdsona u 17. i Andrea Ajua u 34. minutu. I treći pogodak na meču bio je delo "Labudova", pošto je Džek Kork skrenuo loptu u sopstvenu mrežu posle pokušaja petom Gereta Berija. Everton po prikazanom nije zaslužio da izgubi, propisno su se ispromašivali Lukaku i Barkli, koji je u poslednjim sekundama meča sa samo tri metra promašio prazan gol. U poslednjem meču kola sastaju se Arsenal i Čelsi od 17 sati na Emirejtsu.15:40 - Srpski rvači osvojili osam medalja u ZagrebuRvačka reprezentacija Srbije na međunarodnom turniru u Zagrebu osvojila je osam medalja, od kojih je Viktor Nemeš osvojio jednu zlatnu. Nemeš je do zlata u kategoriji 80 kilograma došao ubedljivo sa četiri pobede, dok su srebro osvojili Tamaš Nađ (59 kg), Petar Balo (85 kg) i Boban Živanović (130 kg). Kristan Fris (59 kg), Mate Nemeš (66 kg), Aleksandar Maksimović (71 kg) i Nemanja Pavlović (130 kg) bili su bronzani, a Srbija je u ekipnom plasmanu zauzela treće mesto. Na "Zagreb openu" nastupilo je 90 rvača iz 10 evropskih zemalja, kao i reprezentacije SAD i Argentine.

15:20 - Bilbao posle preokreta pobedio EibarFudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su danas na stadionu San Mames Eibar sa 5:2 u prvoj nedeljnoj utakmici 21. kola španske Primere. Atletik je do prvog trijumfa posle tri uzasopne utakmice bez pobede u Primeri došao posle preokreta, dok je Eibar upisao prvi poraz na poslednjih pet utakmica. Eibar je poveo u četvrtom minutu, a strelac vodećeg gola bio je Borha Baston u četvrtom minutu na asistenciju Andera Kape. Ipak, crveno-beli nisu posustali nakon primljenog gola. Do izjednačenja su stigli u 12. minutu preko Arica Aduriza, da bi preokret doneo Sabin Merino u 27. Preokret domaćina kompletirao je u 40. minutu Emerik Laport, a svoju drugu asistenciju na utakmici upisao je Benjat. I početak drugog poluvremena pripao je Eibaru, koji je u 50. minutu smanjio zaostatak golom Borhe iz jedanaesterca. Minut ranije Laport je skrivio penal, pošto je u svom šesnaestercu faulirao Keka. Radost gostiju nije dugo potrajala, pošto je u 52. minutu Aduriz svojim drugim golom duplirao prednost domaćina, da bi konačan rezultat autogolom u 80. minutu postavio Mauro dos Santos posle nespretne intervencije u svom šesnaestercu. Eibar se posle 21 odigrane utakmice nalazi na šestom mestu Primere sa 33 boda, dok je Atletik Bilbao osmi sa 31.

15:00 - Fiorentina bolja od TorinaFudbaleri Fiorentine pobedili su danas na svom terenu Torino sa 2:0, u utakmici 21. kola italijanske Serije A. Golove za pobednički tim postigli su Josip Iličić u 24. i Gonsalo Rodriges u 83. minutu. Fiorentina je trenutno treća na tabeli Serije A sa 41 bodom, dok je Torino na 11. mestu sa 26 bodova. U narednom, 22. kolu Fiorentina gostuje Djenovi, dok Torino dočekuje Veronu.

14:50 - Junajted potvrdio: Valdes ide u StandardGolman Mančester junajteda Viktor Valdes igraće do kraja sezone na pozajmici u Standardu iz Liježa, potvrdio je danas taj premijeligaški klub. Španski golman je ranije ove nedelje najavio preko društvenih meža da će napustiti klub, a danas je ta informacija i zvanično potvrdjena. Valdes je za Junajted potpiso u januaru 2015. godine, ali je od tada za klub s Old Traforda odigrao samo dve utakmice. Debitovao je kao zamena na pretposlednjem meču prošle sezone protiv Arsenala, a potom je odigrao i celu utakmicu u poslednjem kolu protiv Hala. Valdes je u Junajted došao iz Barselone za koju je igrao 15 godina. S tim španskim klubom osvojio je tri titule u Ligi šampiona, šest titula u Primeri, dva Kupa kralja, šest trofeja u Superkupu Španije, kao i dva klupska svetska prvenstva. (Beta)

14:38 - Federer brzo i lako do četvrtfinalaŠvajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Autralije, pošto je danas pobedio Davida Gofana u tri seta - 6:2, 6:1 i 6:4. Federer je prva dva seta današnjeg meča dobio za samo 50 minuta igre, ne dozvolivši protivniku niti jednu brejk priliku i prepusivši mu samo tri gema. Švajcarac je u ta dva seta upisao 25 direktnih poena, dok je Belgijanac, na drugoj strani, imao samo šest. Treći teniser sveta je u istom ritmu počeo i treći set. Napravio je dva brejka i vrlo brzo poveo sa 4:1, ali je Belgijanac nakon toga malo "pustio ruku" i zaigrao bolje. Vratio je jedan brejk, a potom je osvojio dva gema na svoj servis, ali je to bilo sve što je uspeo da uradi. Federer će u borbi za polufinale Australijan opena igrati protiv Čeha Tomaša Berdiha, koji je danas savladao Španca Roberta Bautistu Aguta posle pet setova. Plasman u četvrtfinale ranije danas su obezbedili i najbolji teniser sveta Novak Djoković i Japanac Kei Nišikori. (Beta)

14:09 - Jovović novi trener košarkaša SutjeskeDoskorašnji košarkaški trener podgoričke Budućnosti Igor Jovović preuzeo je klupu Sutjeske, potvrdio je danas klub iz Nikšića. Mladi trener, uprkos sjajnim rezultatima, nedavno je raskinuo ugovor sa liderom ABA lige, ali mu nije trebalo dugo vremena da pronađe novi tim. On će u Sutjesci naslediti Dušana Dubljevića i debitovati već večeras protiv Mega Leksa u Nikšiću. Košarkaši Sutjeske posle 20 odigranih kola nalaze se na 13. mestu regionalnog takmičenja sa skorom 7-13.

13:22 - Zidan: Zašto da tražim sa strane ono što već imam u timuTrener fudbalera Real Madrida Zinedin Zidan rekao je danas da njegovoj ekipi nisu potrebna pojačanja u zimskom prelaznom roku. Medjunarodna fudbalska federacija (Fifa) kaznila je Real zabranom dovodjenja igrača u naredna dva prelazna roka zbog kršenja pravila koja se odnose na medjunarodne transfere i registraciju maloletnih igrača, ali se kazna ne odnosi na sadašnji, januarski prelazni rok. I pored toga što sada može da iskoristi priliku i pojača svoj tim, Zidan ne razmišlja o tome. "Imamo 26 igrača. Za mene je prioritet da svake nedelje imam 18 spremnih, a kada utakmice krenu da nas sustižu, kada počnemo da igramo na svaka tri dana, trebaće mi svi. Ne trebaju nam pojačanja. Zadovoljan sam igračima koje imam. Ima igrača koje još nisam ubacio u tim, tako da neću tražiti sa strane ono što već imam", rekao je Zidan za španske medije. Mediji u Španiji su prethodnih dana spekulisali da bi "Santjago Bernabeu" mogao da napusti Načo Fernandes, ali je trener Reala naveo da taj španski fudbaler ne ide nigde. "Načo ne ide nigde. On je član tima, on je budućnost ovog tima. Dobro trenira i zadovoljan sam s njim. Ne ide nigde, želim ga u timu", rekao je Zidan. Real Madrid večeras od 20.30 dočekuje Betis u utakmici 21. kola Primere. Ekipa Zinedina Zidana je trenutno treća na tabeli sa 43 boda, odnosno četiri manje od drugoplasiranog Atletiko Madrida, a pet od vodeće Barselone.

12:37 - Radvanska i Suares Navaro u četvrtfinaluPoljska teniserka Agnješka Radvanska plasirala se u četvrtfinale Australijan opena, pošto je danas savladala Nemicu Anu-Lenu Fridsam u tri seta - 6:7, 6:1, 7:5. Radvanska se ovom pobedom po peti put u poslednjih šest godina plasirala u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije i tako sebi obezbedila šansu da nastavi da se bori za prvu grend slem titulu u karijeri. Nemica je u poslednja dva gema današnjeg meča imala velike probleme s grčevima, zbog čega je čak i zaplakala na terenu. Fridsman je u 11. gemu prvo dobila upozorenje sudije zbog velike pauze izmedju servisa, a potom je i kažnjena, pa je Radvanska povela sa 6:5. Poljakinja je lako dobila naredni gem i tako se plasirala u četvrtfinale, iako je u odličujućem setu gubila sa 2:5. Ona će u četvrtfinalu igrati protiv Karle Suares Navaro, koja je u osmini finala savladala Australijanku Dariju Gavrilovu sa 0:6, 6:3, 6:2. Prvi četvrfinalni par u konkurenciji teniserki čine Amerikanka Serena Vilijams i Ruskinja Marija Šarapova.

11:51 - Kobi Brajant: Ronaldinjo mi je pre 11 godina rekao da će Mesi biti najboljiKobi Brajant je otkrio da mu je legendarni Ronaldinjo davno skrenuo pažnju na Lionela Mesija. Košarkaš Lejkersa, koji obožava fudbal, kaže da mu je Ronaldinjo, inače njegov veliki prijatelj, pre 11 godina, prilikom posete ekipe Barselone Los Anđelesu, rekao da će Argentinac biti njegov naslednik, ali i najbolji fudbaler koga je svet ikada video."Davno, davno, Ronaldinjo mi je rekao – 'Kobi, upoznaću te sa momkom koji će biti najbolji fudbaler svih vremena'. Ja sam mu na to odgovorio – 'Čekaj, čekaj... Pa već poznajem najboljeg, tebe...'. Ipak, taj momak je bio Lionel Mesi, koji je tada imao samo 17 godina", otkrio je Brajant.

11:29 - Juventus u Nemačkoj traži naslednika Pola PogbePrema pisanjima italijanskih medija, Juventus se priprema na život bez Pola Pogbe i njegova zamena mogao bi da bude nemački reprezentativac Kristof Kramer. Čelnici Juventusa planiraju da podmlade ekipu zbog čega je letos angažovan i mega talenat i nova zvezda svetskog fudbala Paolo Dibala, kao i Berardi i Mandragora koji su potpisali ove zime. Još uvek se ne zna koliko bi novca Juventus ponudio za Nemca, a njegova tržišna vrednost procenjuje se na 12 miliona evra. Kramer (24) je dete Bajer Leverkuzena, a od 2014. godine je reprezentativac Nemačke za koju je zabeležio 11 nastupa.

11:02 - Doček za crnogorske vaterpoliste u TivtuCrnogorskoj vaterpolo reprezentaciji priprema se svečani doček na aerodromu Tivat, a u sportskoj javnosti preovladava zadovoljstvo zbog uspeha "ajkula", bez obzira na poraz u finalu od reprezentacije Srbije.Prema većini komentara, primarno je to što će vaterpolisti Crne Gore učestvovati na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Selektor crnogorske vaterpolo reprezentacije Vladimir Gojković ocenio je da sudjenje u Beogradu nije bilo na nivou finala Evropskog prvenstva, pogotovo u poslednjoj četvrtini, ali i da je umor učinio svoje, zbog čega je "ajkulama" izmakla titula šampiona. "Bilo je nekih odluka. Imali smo situaciju u svojim rukama, ali taj momenat kada je Radović postigao gol - jedan sudija je rekao da je gol, drugi da nije, a nakon toga smo odmah primili pogodak. Imali smo reakciju na 9:8, i tu je bilo čisto isključenje nad Nikolom Janovićem", rekao je Gojković. Kapiten crnogorske reprezentacije Nikola Janović je kazao da je ponosan zbog uspeha na Evropskom prvenstvu, ali da je u finalu moglo da bude i drugačije. "Utisak je da su nas sudije upropastile. Srbija je velika reprezentacija, to su sjajni momci i sa svima smo veoma dobro. Sve što su osvojili zasluženo im je pripalo, ali za ovaj meč nisam siguran da je bilo tako", rekao je Janović.

10:27 - Berdih u četvrtfinalu Australijan openaČeški teniser Tomaš Berdih plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas bio bolji od Španca Roberta Bautiste Aguta u pet setova - 4:6, 6:4, 6:3, 1:6 i 6:3. Berdih će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča u kom se sastaju Švajcarac Rodžer Federer i David Gofan iz Belgije. Prvi četvrtfinalni par na Australijan openu čine najbolji teniser sveta Novak Djoković i Japanac Kei Nišikori. Djoković je ranije danas savladao Francuza Žila Simona, dok je Nišikori pobedio Žo-Vilfreda Congu.

09:40 - Sančez ne razmišlja o odlasku iz ArsenalaFudbaler Arsenala Aleksis Sančez rekao je danas da ne razmišlja o odlasku iz tog kluba. "Veoma sam srećan u Arsenalu i ne razmišljam o odlasku", rekao je Sančez za Sandej miror. Čileanac bi danas, u utakmici protiv Čelsija, trebalo da se vrati u startnu postavu Arsenala posle više od dva meseca pauze zbog povrede. Španski i britanski mediji su proteklih nedelja spekulisali da bi Sančez mogao da se preseli u Mančester siti ukoliko taj klub preuzme Pep Gvardiola. "Ova sezona pokazuje da smo ozbiljni kandidati za titulu u Premijer ligi. Nema sumnje da imamo sve što je potrebno da budemo prvaci", naveo je Sančez. Arsenal je trenutno treći na tabeli Premijer lige sa 44 boda, ali će posle današnjeg meča ponovo moći da se izjednači sa vodećim Lesterom. Utakmica izmedju Arsenala i Čelsija igra se danas od 17.00.

08:50 - Vilijams i Šarapova zakazale četvrtfinalni duelNajbolja teniserka sveta Serena Vilijams plasirala se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas u Melburnu u dva seta pobedila Margaritu Gasparijan – 6:2, 6:1.Serena Vilijams nije imala nikakvih problema u pobedi nad 58. igračicom sveta, a u četvrtfinalu će se sastati sa petom nositeljkom Marijom Šarapovom. Ruskinja je danas morala da se potrudi da pobedi 13. nositeljku, Belindu Benčić iz Švajcarske, koju je dobila u dva seta, 7:5, 7:5. Kasnije danas igraju se još dva duela osmine finala: Agnješka Radvanska – Ana-Lena Fridam i Karla Suares Navaro – Darja Gavrilova.

08:30 - Gocić: Ljudi misle da smo vanzemaljci i robotiSrpski vaterpolisti Živko Gocić i Duško Pijetlović poručili su da im je pao veliki teret sa leđa posle odbrane titule prvaka Evrope i očekivanja da će sigurno biti šampioni. Srbija je treći put zaredom osvojila trofej kontinentalnog takmičenja, pobedom u finalu nad selekcijom Crne Gore 10:8. "„Sve po starom što se tiče trofeja, ali bilo je jako tesko, pa je utoliko i sjajnija medalja. Ceo turnir je bio zahtevan i naporan, sa fizičke i mentalne strane. Ljudi misle da smo mi roboti i vanzemaljci, i da nam preostaje samo da uđemo u bazen i pokupimo zlatnu medalju. Međutim, nije baš tako“", rekao je Gocić Tanjugu posle dočeka ispred Skupštine Grada. Kapiten „delfina“ odao je priznanje ekipi zbog, kako je naveo, pakla u kojem su bili zbog prevelikog pritiska. „"Čestitam mojim saigračima i stručnom štabu sa našim Buckom (selektor Dejan Savić) i Savezu. Izdržali smo neverovatan pritisak, dve nedelje 'pakla', upravo zbog toga što su nas proglasili unapred pobednicima i ništa drugo nije dolazilo u obzir. Uspeli smo to da prebrodimo“, poručio je najtrofejniji srpski vaterpolista i dodao da mu je čast što je kapiten ovakvom timu". Njegov saigrač Duško Pijetlović poručio je da u karijeri nije mogao da poželi ništa lepše nego da osvoji trofej pred domaćom publikom i 16-000 ljudi. „"Divan osećaj, možda i najdraži jer sam skinuo teret koji sam nosio. Od početka prvenstva nametnuto nam je da budemo prvi, što nije realno. Jednom u životu se dottivi da igraš finale u svojoj zemlji pred više od 15.000 ljudi. Reči su suvišne"“, jasan je bio Pijetlović.

08:15 - Empoli i Milan odigrali nerešenoFudbaleri Empolija i Milana odigrali su u subotu uveče nerešeno 2:2, u utakmici 21. kola italijanskog prvenstva. Milanska ekipa, koju sa klupe predvodi bivši selektor Srbije Siniša Mihajlović, povela je u osmom minutu golom Karlosa Bake, a izjednačio je Pjotr Zelinski u 32. minutu. Novo vođstvo Milanu doneo je Đakomo Bonaventura u 48. minutu, a bod Empoliju doneo je Masimo Makarone u 61. minutu. Milan je šesti na tabeli sa 33 boda, a Empoli, koji je vezao drugi remi, zauzima osmo mesto na tabeli sa bodom manje. Takođe nerešenim rezultatom završena je i druga utakmica 21. kola, izmedju Frozinonea i Atalante, u kojoj nije bilo golova.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE