(VIDEO) MADRIĐANIMA ISKLJUČENA DVA IGRAČA: Mesi i Suarez za preokret Barse protiv Atletika

DERBI PRIPAO ŠAMPIONU

Fudbaleri Barselone pobedili su Atletiko Madrid 2:1 (2:1) u derbiju 22. kola španske Primere.

Gosti su poveli na "Nou Kampu" već u 10. minutu golom Kokea, ali su Lionel Mesi i Luis Suarez pogocima u 30. i 38. minutu napravili preokret i postavili, ispostaviće se, konačan rezultat.

Atletiko je već u 44. minutu ostao bez isključenog Felipe Luisa, koji je dobio direktan crveni karton zbog grubog faula, a onda su u 65. minutu na terenu ostala samo devetorica "jorgandžija" pošto je drugi žuti karton, zbog prekršaja na Suarezom, dobio njegov zemljak Dijego Godin.

U poslednjih pola sata igre, bez obzira što je imala dvojicu igrača više, Barselona nije stvorila ni šansu. Najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je napadač Madriđana Antoan Grizman.

Ovo je bio šesti uzastopni trijumf Barselone nad Atletikom u prvenstvu i Kupu kralja.

Šampion je napravio veliki korak ka odbrani titule, jer je drugoplasiranom Atletiku pobegao tri boda, s tim što Barsa ima meč manje (sa Sportingom iz Hihona). Realu trenutno beži sedam koraka (trenutno imaju isti broj utakmica).

All Goals & Highlights Atletico Madrid 1-2... by topgoals15