PARTIZAN POBEDIO ŠAHTJOR: Božinov dao gol makazicama, sudija svirao kraj ranije da spreči tuču

Četvrti trijumf crno-belih na Kipru

Fudbaleri Partizana savladali su beloruski Šahtjor iz Soligorska 2:1 (1:1) u pripremnom meču na Kipru.

Crno-beli su do pobede došli pogocima Valerija Božinova u 21. minutu i Nemanje Mihajlovića u 47. Naročito lep je bio gol Bugarina, a postigao ga je makazicama.

Belorusi su poraz ublažili u 86. minutu.

Tim Ivana Tomića bio je bolji rival i zasluženo je pobedio.

Međutim, Tomića može da zabrine povreda Marka Jovanovića. Iskusni štoper se povredio i zamenjen je sredinom drugog poluvremena.

Utakmica je završena dva minuta pre isteka 90. Sudija je odlučio da odsvira kraj ranije, jer su se igrači pokoškali. Počelo je sukobom Bandalovskog sa jednim protivničkim igračem, prileteo je Božinov...

Partizan je igrao u sastavu: Kljajić, Bandalovski, Bogosavac, Stevanović Miladin, Jovanović Marko (od 67. Kosović), Everton, Brašanac, Ilić, Stevanović Alen, Mihajlović, Božinov.

Crno-beli su na Kipru odigrali šest utakmica, zabeležili su četiri pobede i dva remija. Savladali su Kluž (3:1), Arsenal iz Tule (1:0), Jan čung (2:0) i Šahtjor dok pobednika nije bilo u mečevima sa Ufom i ranije danas sa Volgarom (2:2).