(VIDEO) MIROSLAV RADOVIĆ DEBITOBAO GOLOM: Olimpija Marka Nikolića pobedila Koper

Pogodak srpskog fudbalera

Srpski fudbaler Miroslav Radović debitovao je golom na zvaničnim utakmicama u dresu Olimpije.

Ekipa iz Ljubljane, koju sa klupe predvodi bivši trener Partizana Marko Nikolić, pobedila je Koper sa 2:0 u 23. kolu prvenstva Slovenije, prvom u prolećnom delu sezone.

Miha Zajc je doveo Ljubljančane u vođstvo u 34, a Radović je postavio konačan rezultat u 71. minutu.

Interesantno je da je srpski fudbaler u igru ušao samo pet minuta pre nego što se upisao u strelce, zamenivši Vobaja.

Olimpija je upisala 15. pobedu ove sezone i na čelu Superlige Slovenije ima 49 bodova, šest više od prvog pratioca Maribora.

S druge strane, Koper je ostao na 22 boda, koliko imaju i Rudar i Krško u opasnoj zoni.

Iskusni napadač je u redove Olimpije stigao tokom zimskog prelaznog roka i vrlo brzo je pokazao da će biti jedan od vođa Ljubljančana.

Radović je prošlu sezonu započeo u kineskom drugoligašu Hebeiju, za koji je odigrao samo pet mečeva, postigavši dva gola.

On je u aprilu operisao rame, zbog čega je propustio ostatak sezone.

Pre toga je nastupao za Partizan i poljsku Legiju, u kojoj je ostavio dubok trag, a čak je dobio i odlikovanje od predsednika Poljske.

Radovića i njegove saigrače naredna utakmica čeka u subotu, kada gostuju Mariboru.