(VIDEO) NAJLUĐI AUTOGOL IKADA: Golman odbranio penal, pa glavom zatresao svoju mrežu?!

Od heroja do tragičara

Tragičar utakmice Azijske lige šampiona između japanskog Tokija i Bin Duonga iz Vijetnama bio je gostujući golman Bui Tan Truong.

On je put od heroja do tragičara prešao za samo nekoliko sekundi.

Naime, Bin Duong je na poluvremenu vodio 1:0, Tokio je izjednačio u uvodu drugog dela, a onda je došao 67. minut. Dosuđen je penal za Japance, Sandaza je namestio loptu na "belu tačku" i šutirao, a Tan Truong mu prozreo nameru, bacio se i odbranio. Domaćin je odmah zatim izveo korner, čuvar mreže vijetnamske ekipe je skočio, ali je rukom promašio loptu, koja ga je pogodila u glavu i završila u mreži?!

Tako je Bin Duong položio oružje, a Tokio sprečio senzaciju.

Na kraju domaćin je pobedio 3:1.