(VIDEO) STARA DAMA PREBOLELA BAJERN: Juventus deklasirao Torino i nastavio put ka odbranu titule

Gradski derbi bez neizvesnosti

Fudbaleri Juventusa ubedljivo su kao gosti savladali gradskog rivala Torino u 30. kolu Serije A - 4:1.

Aktuelni šampion je na poluvremenu imao vođstvo 2:0 golovima Pogbe u 33. i Kedire u 42. minutu. Tek što su se akteti meča vratili na teren posle odmora, domaćin je smanjio zaostatak pogotkom Belotija iz penala. Međutim, onda je na scenu stupio Morata i sa dva gola, u 63. i 77. minutu, otklonio neizvesnost po pitanju pobednika gradskog derbija.

Gost je utakmicu završio sa igračem manje, jer u 87. minutu Kedira dobio direktan crveni karton.

Golman Juventusa Đanluiđi Bufon je primio gol, ali je ušao u istoriju Serije A, pošto je oborio rekord Sebastijana Rosija po broju uzastopnih minuta na kojima nije primio gol.

Ovom pobedom "stara dama" se donekle rehabilitovala posle šokantnog poraza od Bajerna u Minhenu i eliminacije iz Lige šampiona.

Juventus je lider sa 70 bodova, šest više od Napolija, koji kasnije danas igra sa Đenovom.

Frozinone je na svom stadionu odoleo Fiorentini (0:0), remizirali su i Sasuolo i Udineze (1:1), dok su pobede na gostovanjima zabeležili Kjevo protiv Sampdorije (1:0) i Karpi protiv Verone (2:1).

Ranije danas Atalanta je u Bergamu savladala Bolonju 2:0.

Od srpskih internacionalaca Ivan Radovanović je odigrao ceo meč za Kjevo, baš kao i Zdravko Kuzmanović za Udineze i Nemanja Maksimović za Torino, dok je Nenad Krstičić za Sampdoriju igrao u poslednjih desetak minuta.

All Goals HD - Torino 1-4 Juventus - 20-03-2016 by Video-Live