(VIDEO) ŠOK ZA ŠAMPIONA: Viljareal protiv Barse stigao od 0:2 do 2:2

Derbi Primere

Fudbaleri Viljareala i Barselone igrali su nerešeno 2:2 (0:2) u derbiju 30. kola španskog prvenstva.

Seriji šampiona od 12 uzastopnih pobeda u Primeri je došao kraj. Ekipu trenera Luisa Enrikea zaustavio je Viljareal. To možda i ne bi bila senzacija s obzirom na snagu "žute podmornice" i veliku Barsinu bodovnu prednost na tabeli zbog koje ima pravo na opuštanje, da gosti na "El Madrigalu" nisu imali ubedljivu prednost na poluvremenu.

Barselona je golovima Rakitića u 20. minutu o Nejmara iz penala u 41. došla do 2:0!

Međutim, Viljareal je u nastavku uspeo da dođe do boda. Prvo je Bakambu u 57. minutu prepolovio zaostatak domaćina, a onda je Matije postigao autogol u 63 i postavio konačan rezultat.

Srpski internacionalac Antonio Rukavina odigrao je ceo meč za Viljareal.

Pre današnjeg duela, katalonski klub je imao sedam uzastopnih pobeda nad "žutom podmornicom", odnosno 11 trijumfa u poslednjih 12 duela.

Lionela Mesija i drugove ovaj kiks nije zaboleo, jer je njihov prvi pratilac na tabeli madridski Atletiko juče poražen u Hihonu od Sportinga (1:2), pa lider sada ima devet bodova prednosti. Viljareal se učvrstio na četvrtom mestu sa 54 boda.

All Goals HD - Villarreal 2-2 Barcelona - 20... by FranceCup3