(VIDEO) ŠOK ZA SVETSKOG PRVAKA U BERLINU: Nemačka vodila 2:0, Engleska pobedila 3:2

Majstorija Vardija

Reprezentacija Engleske pobedila je Nemačku 3:2 u prijateljskoj utakmici na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Svetski šampion je vodio 2:0, a onda je usledio preokret "gordog Allbiona".

Domaćin je poveo golom Tonija Krosa u 43. minutu. Sevnula je levica veziste Reala, golman gostiju Džek Batland bio je nemoćan, a pritom se i povredio, pa je mesto pred golom ustupio Frejzeru Fosteru. Povratnik u reprezentaciju Nemačke Mario Gomez preciznim udarcem glavom u 57. minutu duplirao je prednost "pancera".

A onda su se razgoropadili Englezi.

Hari Kejn se majstorski oslobodio dvojice domaćih igrača u kaznenom prostoru i neodbranjivo šutirao u 61. minutu za 1:2. Napadač Lestera Džejmi Vardi, koji je u igru ušao tri minuta ranije, u 74. je maestralno odreagovao petom na centaršut Natanijela Klajna i doneo izjednačenje. "Gordi Albion" je do trijumfa došao u 91. minutu kada je Erik Dajer udarcem glavom naterao Manuela Nojera na treću kapitulaciju na ovom meču.

I Vardiju i Dajeru su to bili prvi pogoci u dresu reprezentacije.

Oba današnja rivala u utorak će imato po još jednu jaku proveru: Engleska dočekuje Holandiju, a Nemačka Italiju.

Germany 2-3 England All Goals and Full... by enteritament

Eric Dier Goal HD - Germany 2-3 England - 26-03... by Video-Sport