Partizan se seća finala u Briselu

Kup evropskih šampiona

Pre 46 godina fudbaleri crno-belih izgubili su od Reala sa 2:1 u finalu tadašnjeg Kupa evropskih šampiona

BEOGRAD - Na današnji dan pre 46 godina fudbaleri Partizana u Briselu su, u najznačajnijoj utakmici u klupskoj istoriji, izgubili od madridskog Reala sa 2:1, u finalu tadašnjeg Kupa evropskih šampiona.Utakmica je odigrana na čuvenom stadionu Hejsel pred oko 60.000 gledalaca.Strelac vodećeg pogotka za Partizan bio je Velibor Vasović u 55. minutu, ali je "kraljevski" klub za samo pet minuta uspeo da napravi potpuni preokret.Prvo je u 70. minutu izjednačio Amansio, a pet minuta kasnije pobedu i titulu Realu doneo je Serena.Na putu do briselskog finala crno-beli su redom eliminisali francuski Nant (2:2, 2:0), nemački Verder (3:0, 0:1), tada čehoslovačku Spartu (1:4, 5:0) i engleski Mančester Junajted (2:0, 0:1).Partizan je u finalu nastupio u sastavu: Šoškić, Jusufi, Mihajlović, Bečejac, Rašović, Vasović, Bajić, Kovačević, Hasanagić, Galić, Pirmajer. Na klupi su bili Ćurković, Damjanović, Davidović, Miladinović i Vukelić.Poraz u Briselu označio je i kraj generacije "Partizanovih beba" koje je sa klupe predvodio Abdulah Gegić.