(VIDEO) HAOS NA SICILIJI: Tuča huligana, topovski udari, igrač Lacija jedva izvukao živu glavu!

Žestok obračun navijača Palerma i Lacija

Okršaj Palerma i Lacija (0:3) na Siciliji ostao je u senci žestokih nereda pre i za vreme same utakmice.

Prvi sukobi počeli na ulicama Palerma uoči meča. Došlo je do žestokog fizičkog obračuna, u kom su huligani koristili sve što im se našlo pod rukom. Više osoba je zadobilo teške telesne povrede.

Neredi sa ulica su se preselili i na tribine. Zbog divljanja navijača na tribinama stadiona Renco Barbera utakmica je u dva navrata bila prekinuta.Zbog nepodnošljive dimne zavese koju su prouzrokovale baklje, sudija je već u prvom poluvremenu morao na kratko da prekine meč. Međutim, to nije bilo sve. Na startu drugog dela huligani su počeli da bacaju topovske udare na sve strane. Jedan topovski udar je eksplodirao tik pored fudbalera Lacija Antonija Kandreve, koji je samo pukom srećom izbegao povrede. Sudija je bio primoran da ponovo na nekoliko minuta prekine utakmicu.

Podsetimo, Lacio je ubedljivo slavio protiv Palerma (3:0). Dvostruki strelac na meču bio je iskusni Miroslav Klose, dok je treći gol postigao Felipe Anderson.