(VIDEO) OLD FIRM ZA PAMĆENJE: Rendžers posle penal ruleta izbacio Seltik i izborio finale Kupa

Neverovatan meč

Fudbaleri Rendžersa plasirali su se u finale škotskog Kupa, pošto su u polufinalu posle boljeg izvođenja penala nadigrali Seltik.

Ovo je bio 401. "Old firm", a sigurno je da će ući u istoriju kao jedan od najboljih. Rendžersu je poveo golom Milera u 10. minutu, a izjednačio je Svijačenko u 50. Pošto nije bilo pobednika igrani su produžeci.Mekej u 96. postigao gol za Rendžers, a Rogić je izjednačio na 2:2. u 106. minutu. Potom se pristupilo izvođenju penala. Za Rendžers sa penala su bili precizni Holidej,Mekej, Valas, Zelalem i Lou, dok su bili neprecizni Tavernije u drugom i Klark u četvrtoj seriji. Penale za Seltik su dali Mulgrev, Biton, Grifits i Lustig. Neprecizni su bili Mekgregor u drugoj, Braun u sedmoj i Rogić u sedmoj seriji.Rendžers će u finalu nacionalnog Kupa igrati sa Hibernijanom. Rendžers je ove sezone izborio plasman u škotsku Premijer ligu.