Dortmund gazduje

Borusija u finalu kupa pobedila Bajern i osvojila duplu krunu

Kagava je doveo Dortmund u vođstvo već u trećem minutu, ali je Bajern uzvratio izjednačujućim golom Robena iz jedanaesterca u 25. minutu

Moćni „milioneri“.Još jednu sjajnu sezonu Dortmund je krunisao i trofejom Kupa Nemačke pošto je Bajernu priredili pravi debakl - 5:2 (3:1)!Kagava je doveo Dortmund u vođstvo već u trećem minutu, ali je Bajern uzvratio izjednačujućim golom Robena iz jedanaesterca u 25. minutu.U finišu prvog poluvremena „milioneri“ su postigli još dva gola - u 41. minutu dosuđen je i jedanaesterac, a siguran je bio Humels. Na isteku prvih 45 minuta Levandovski je postigao svoj prvi od tri gola. Levandovski je u 58. minutu još jednom savladao Nojera. Riberi je u 75. minutu smanjio na 4:2, da bi Levandovski postigao het-trik za 5:2!(S. R.)