ZVEZDA I DALJE ČEKA TITULU: Pavlović sa dva gola doneo trijumf Čuki i odložio šampionsko slavlje

Šok na Marakani

Fudbalreri Crvene zvezde su u meču 3. kola plej ofa Superlige, lišeni pomoći navijača poraženi od Čukaričkog sa 2:1, tako da još nisu osvojili šampionsku titulu.

Ekipa sa Banovog brda je do pobede došla golovima Andrije Pavlovića u 31. i 54. minutu, meča.

Gol za crveno-bele, koji su doživeli prvi poraz u prvenstvu, postigao je Aleksandra Katai u 71. minutu.

Posle ovog trijumfa fudbaleri Čukaričkog imaju 36 bodova, šest manje od današnjeg rivala i čak osam više, uz meč više u odnosu na "crno-bele".

90+4. minut - Kraj utakmice

88. minut - Prečka Kataia!

87. minut - Poništen gol Čukaričkog, jer lopta nije pre šuta izašla iz šensaesterca Zvezde

80. minut - Nova šansa za Kataia i odbrana Stevanovića

76. minut - Zvezda napada, ali za sada gosti odolevaju

71. minut - GOOOOOOOL 1:2 - Posle šuta Le Taleka, lopta je pogodila prečku, a zatim je Katai sproveo u mrežu

67. minut - Kahriman sprečava kontru

60. minut - Kakav zicer i promašaj Pavlovića

55. minut - GOOOOOOOL 0:2 - Donald je skrivio penal pošto je oborio jankovića, a sa 11 metara precizan je Andrija Pavlović

53. minut - Velika šansa za Palvolića, odbranio je Kahriman

51. minut - Od starta drugog poluvremena katai je imao tri duela sa pavlovićem, a golman Čukaričkog je iz svake situacije izlazio kao pobede

47. minut - Bomba Kataia, brani Pavlović

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena

39. minut - Zvezda je dva puta zapretila gostima. Prvo Donald iz slobodnog udarca, a potom i Katai

31. minut GOOOOOL 0:1 - Pavlović je posle prekida matirao Kahrimana

29. minut - Igra se između dva šesnaesterca

20 minut - Duga iznad Marakane

13. minut - ŠANSA! Odlična akcija Kataia, koji je posle nekoliko driblinga pogodio stativu

10. minut - Fudbaleri Čukaričkog tri puta su zapretili kahrimanu, ali opasnosti nije bilo

6. minut - Igra se između dva šensesterca

1. minut - Počela je utakmica

Minut ćutanja zbog ubistva Aleksandra Jaćimovića

Pred početak meča igrači oba tima i sudije su minutom ćutanja odali počast Aleksandru jaćimoviću, navijaču Crvene zvezde, koji je prošlog vikenda ubijen u Čačku

Nekoliko desetina Delija iza južne tribine

Navijači Crvene zvezde, njih nekoliko desetina, nalazi se iza južne tribine stadiona Rajko Mitić, odakle pokušava da pomogne izabranicima trenera Božovića.

Tok utakmice

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Cvetković, Stojanović, Luković, Ibanjez - La Talek - Donald - Ristić, Grujić, Katai - Orlandić;

ČUKARIČKI: Stevanović - Stojković, Đurić, Ostojić, Živković - Mašović, B. Regan - Janković, S. Jovanović, Knežević - Pavlović;

Sastavi Božović: Nisam uzbuđen, nema navijača

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović nada se pobedi nad Čukaričkim i obezbeđivanju titule prvaka Srbije, ali žao mu je što neće biti navijača na tribinama."Konačno nam se pruža prilika da zvanično postanemo prvaci u ligi koja traje ’tri godine’. Bili smo prvi prošle godine, ali sada tek imamo priliku da proslavimo. Svesni smo šta nas čeka, Čukarički je ekipa za poštovanje i mogu svakog da pobede. Nadam se da ćemo pobediti i osvojiti dugo čekanu titulu".

On je poručio da žali što publika neće biti na meču zbog kazne FSS posle nereda na 151. večitom derbiju.

"Biće nam prvo takvo iskustvo ove sezone, ali šta je tu je. Moramo prvo da pobedimo da bismo slavili, u opticaju su poraz i remi, u fudbalu sve je moguće", rekao je Božović i dodao da se ne plaši eventialnog trijumfa Čukaričkog i "samo" šest bodova više.

"Toliko se plašim da bih pristao da pred plej-of svi krenemo od nule“, naveo je crnogorski trener.

Prema njegovim rečima nema neki specijalan osećaj, iako Zvezda ima šansu da vrati titulu posle jedne sezone.

"Nisam preterano uzbuđen, bili smo prvi sve vreme u prvenstvu. Evropske lige su interesantnije baš zbog punih stadiona i zbog toga žalim što će tribine biti bez navijača".Božović ističe da je Čukarički pravi primer kako bi jedan klub u Srbiji trebalo da funkcioniše.

"Oni imaju gazdu, a tamo gde je gazda stvari se znaju. Obradović je pokazao kako jedan klub može da ima uspešne rezultate i uopšte da radi. Kada u kući nemate glavu, ona propada. Klubovi su svačiji i ničiji".

On je kazao da se prvi strelac crveno-belih, ali i Superlige, Ugo Vijeira javio iz Portugalije i poručio da bi uskoro mogao da se vrati na teren posle povrede.

Krilni fudbaler Crvene zvezde Slavoljub Srnić, bivši igrač Čukaričkog, naveo je da se nada golu i pobedi.

"Mislim da je odavno trebalo da budemo prvaci. Igramo protiv silno motivisame ekipe, ali bez obzira na to idemo da osiguramo titilu. Bilo bi lepše da sa navijačima proslavimo, nedostajaće puno. Zzelim gol Čukaričkom, dugo nisam bio strelac", zaključio je Srnić.