(VIDEO) ČETVORKA CRNO-BELIH: Partizan deklasirao Radnik u Surdulici i nastavio borbu za drugo mesto

PO DVA GOLA BOŽINOVA I MIHAJLOVIĆA

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik u Surdulici 4:0 (2:0) u utakmici četvrtog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Po dva gola postigli su Valeri Božinov i Nemanja Mihajlović.

Crno-beli su se približili drugoplasiranom Čukaričkom, koji je poražen od Vojvodine 1:2, na dva boda i pokušaće u preostala tri kola da ga preteknu.

Radnik je pao na sedmo mesto, sa 25 bodova.

Tim trenera Ivana Tomića ušao je motivisano u meč u Surdulici. Od prvog minuta je diktirao ritam, za šta je prvenstveno bio zadužen kapiten Saša Ilić, i stvarao šanse, a iskoristio ih je tek u finišu prvog poluvremena preko Valerija Božinova, u 41. i 45. minutu. Asistencije su upisali Darko Brašanac i Nemanja Mihajlović.

Zanimljivo je da je ovo prvo poluvreme završeno identičnim rezultatom kao i u prethodna dva duela istih rivala - 0:2. Podsetimo, u prethodnom susretu u Surdulici na kraju je bilo 2:2, a u Beogradu 3:2.

Danas, međutim, nije bilo preokreta. Crno-beli su i u nastavku iskontrolisali razvoj događaja na terenu i postigli još dva gola. Prvo se Božinov u 58. minutu asistencijom revanširao Mihajloviću, koji je svoj drugi, a Partizanov četiri gol postigao u 92. minutu.

Partizan u sledećem kolu za vikend dočekuje Voždovac, a Radnik gostuje Borcu u Čačku. Crno-bele sledeće srede očekuje finale Kupa Srbije sa Javorom.

"S obzirom na igru, kasno smo počeli da postižemo golove. Čestitam svojim igračima. Ovo nam daje samopouzdanje za nastavak prvenstva i finale Kupa", izjavio je trener Partizana Ivan Tomić.

SASTAVI :

RADNIK: Ristić - Marković, Vuković, Gojković, Milovanović - Putinčanin, Deletić, Arsić (od 74. Pavlović), F. Stojanović (od 46. Mutavdžić), S. Stojanović (od 61. Jovanović), Ovusu.

PARTIZAN: Šaranov - Vulićević, M. Stevanović, Jovanović, Bogosavac - Everton, Brašanac (od 46. Kosović), Ilić (od 64. Lukić) - Golubović, Božinov (od 77. Vlahović), Mihajlović.

MEČ UŽIVO:

90+2. minut - GOOOLLL - 0:4 - MIHAJLOVIĆ! Drugi njegov gol danas.

83. minut - ŠANSA! Mutavdžić je imao priliku da ublaži poraz Radnika, ali nije bio precizan.

78. minut - Mogao je Mihajlović da postigne drugi gol, ali je golman Ristić bio uspešniji.

77. minut - Vlahović je ušao umesto dvostrukog strelca Božinova.

74. minut - Poslednja izmena u Radniku: Pavlović umesto Arsića.

69. minut - STATIVA! Arsić je iz slobodnog udarca uzdrmao okvir gola Partizana.

64. minut - Saša Ilić je ustupio mesto Lukiću.

61. minut - Druga izmena kod Radnika: Slaviša Stojanović ustupio je mesto Jovanoviću.

58. minut - GOOOLLL - 0:3! MIHAJLOVIĆ! Ušao je s leve strane u kazneni prostor domaćina i poslao loptu u suprotni ugao. Asistencijom mu se revanširao Božinov.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Oba trenera izvršila su po jednu izmenu. Kod domaćina Mutavdžić je zamenio Filipa Stojanovića, dok je kod gostiju Kosović ušao umesto Brašanca.

Kraj prvog poluvremena - 0:2! Partizan je u prvih 45 minuta imao 68 odsto vremena loptu u svom posedu. Zanimljivo i ovo prvo poluvreme završeno je identičnim rezultatom kao i u prethodna dva duela ovih rivala. Podsetimo, u prethodnom susretu u Surdulici bilo je 2:2, a u Beogradu 3:2.

45. minut - GOOOLLL - 0:2 - PONOVO BOŽINOV! Ovaj put asistenciju je upisao Brašanac.

41. minut - GOOOLLL - 0:1 - BOŽINOV! Bugarin je postigao 17. prvenstveni gol, asistirao mu je Mihajlović.

39. minut - Bomba Mihajlovića sa ivice šesnaesterca završila je preko gola.

37. minut - Ponovo su gosti tražili od Pipera da pokaže na "belu tačku", ali Čačanin je ponovo pokazao da se igra nastavi. Ovaj put u duelu su bili Vulićević i Putinčanin posle čega je fudbaler Partizana pao.

32. minut - Brašanac je prevario Vukovića i šutirao, ali je golman Ristić ponovo bio siguran.

31. minut - Crno-beli su tražili penal zbog igranja Markovića rukom, ali je sudija Piper dosudio korner za goste.

25. minut - Još jedan opasan napad crno-belih završen je pokušajem Mihajlovića sa levog krila. Lopta je otišla pored gola.

24. minut - ŠANSA! Vuković je izbacio loptu gotovo sa gol-linije posle šuta Vulićevića u padu.

22. minut - ŠANSA! Brašanac je probao glavom posle prekida, ali je odlično intervenisao golman Ristić.

17. minut - PREČKA! Saša Ilić je nanizao četvoricu igrača Radnika po levom krilu i namestio šansu Božinovu koji je pogodio prečku.

14. minut - Ponovo preti Radnik. Sjajnom dugom loptom Putinčanin je "izbacio" Ovusua, koji je pucao preko gola.

10. minut - I domaćin je zapretio. Međutim, šut Deletića završio je pored gola.

9. minut - ŠANSA! Ilić je maestralno proigrao Brašanca, koji je imao otvoren šut, ali se odlučio da uposli Božinova i pogrešio, jer je taj pas presekao Vuković.

2. minut - Crno-beli su jače ušli u utakmicu. Uvodna dva minuta igralo se pred i u kaznenom prostoru Radnika.

1. minut - Od početka utakmice sa dela tribina na kome su smešteni navijači Partizana čuje se: "Uprava napolje"...

1. minut - Meč je počeo.

17:58 - Na tribinama je skoro 3.000 gledalaca.

17:50 - Današnji meč sudi Petar Piper iz Čačka.

17:45 - Oba prethodna duela Radnika i Partizana bila su izuzetno uzbudljiva. U oba su gosti vodili 2:0, s tim da je u Surdulici meč završen rezultatom 2:2, a u Beogradu su crno-beli stigli do 3:2.