NEVEROVATAN MEČ: Porto makazicama u 90. minutu stigao do produžetka, pa izgubio Kup

Drama

Fudbaleri Porta i Brage igrali su finale kupa te zemlje, a prava drama viđena je u poslednji nešto više od pola časa kada je Porto golovima Andre Silve stigao do produžetka.

Napadač Porta je u 91. minutu, kada su svi već mislili da je gotovo, u gužvi zahvatio makazicama loptu i poslao je pod prečku. Delirijum na stadionu u lisabonskom predgrađu Ojeras među navijačima Porta.

Prethodno su golove za Bragu postigli su Fonte i Pereira.

Pošto u dodatnih 30. minuta nije bilo golova, Braga je slavila na penale rezultatom 4:2. U penal seriji gol za osvajača Kupa postigao je i naš Nikola Stojković.