(VIDEO) ŠAMPION SAM NA VRHU SUPERLIGE: Crvena zvezda sa igračem više po oluji slomila Voždovac

Dva gola Vijeire

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac 3:0 (2:0) u utakmici 4. kola Superlige na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu.

Aktuelni šampion je sada ostao usamljen na vrhu superligaške tabele sa deset bodova, dok su "zmajevi" ostali na sedam.

Trener crveno-belih Miodrag Božović ponovo je "promešao karte" za prvenstveni meč, pa je među startere uvrstio Ristića, Poletanovića, Ruiza... A Le Talek, inače defanzivni vezista, oprobao se u ulozi štopera.Zvezda se dugo mučila sa Voždovcem. Nijedna šansa nije stvorena na utakmici sve dok se u 28. minutu nije dogodio ključni momenat. Marko Putinčanin je povukao Ruiza na sredini terena i oborio ga, pa je dobio drugi žuti karton. Zvezda je sa igračem više dodala gas i sve rešila u finišu prvog poluvremena.

Već u 32. minutu Vijeira je doveo domaćina u vođstvo iz penala, pošto je prethodno Mihajlov faulirao Ruiza u kaznenom prostoru. Katai i Ruiz su promašili po jednu šansu dok u 43. minutu Le Talek nije povisio na 2:0 posle kornera.

U drugom poluvremenu crveno-beli su rutinski odradili posao. Usporili su, što je bilo i normalno, naročito jer je divljala oluja. Ipak, u 72. minutu Vijeira je postigao svoj drugi, a Zvezdin treći na meču, tek da dokaže da se vraća u formu kojom je prošle sezone "kupio" navijače.

Ovo je bila osma utakmica u sezoni crveno-belih, a prva u kojoj nisu primili gol.

Crvena zvezda će za vikend u petom prvenstvenom kolu gostovati Radničkom u Nišu, pre nego što sledećeg četvrtka izađe na prvi megdan Sasuolu u plej-ofu za Ligu Evrope.

"Zmajevi" u sledećoj superligaškoj rundi dočekuju Metalac.

KRAJ - 3:0!

90+1. minut - STATIVA! Luković je opalio sa 30 metara i pogodio okvir gola.

88. minut - ŠANSE za ZVEZDU! Prvo Srnić, pa Ruiz bili su u odličnim pozicijama, ali nisu se upisali u strelce.

72. minut - GOOOLLL - 3:0 - VIJEIRA! Asistenciju je upisao Cvetković.

67. minut - Pokušaj Ruiza.

62. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Vijeira je stigao do lopte pre golmana Miloševića, ali ju je glavom poslao preko gola.

54. minut - Pokušaj Sinđića iz daljine.

47. minut - Bakljada na "severu".

46. minut - Prva pretnja "zmajeva".

46. minut - Počelo je drugo poluvreme uprkos nevremenu.

Kraj prvog poluvremena - 2:0!

43. minut - GOOOLLL - 2:0 - LE TALEK! Posle kornera sa leve strane lopta je došla na "drugu stativu" do Le Taleka, koji ju je samo ćušnuo u mrežu.

43. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Majstorija Kataija i šut, Milošević je odbranio.

41. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Ruiz je prebacio gol sa sedam, osam metara.

41. minut - Poigravanje Kataija.

40. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Cvetković je sa desnog krila proigrao Kataija, koji se namestio i šutirao - pored gola.

33. minut - GOOOLLL - 1:0 - VIJEIRA iz penala.

32. minut - PENAL! Mihajlov je srušio Ruiza.

28. minut - CRVENI KARTON! Marko Putičanin je s leđa povukao Ruiza na sredini terena i dobio drugi žuti karton.

18. minut - I dalje se baš ništa ne dešava na terenu stadiona "Rajko Mitić".

15. minut - Žuti karton za Putinčanina zbog oštrog starta.

12. minut - Kiša je sve jača, a na terenu greška do greške na obe strane.

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAVI:

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović napravio je zanimljivu rokadu - francuskom vezisti Le Taleku poverio je ulogu štopera!

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Cvetković, Le Talek, Fibel, Ristić - Donald, Poletanović - Mouče, Katai, Ruiz - Vijeira.

VOŽDOVAC: Milošević - Mihajlov, Sinđić, Ivković - Ćirković, Pavlović, Blagojević, Zec - Georgijević, Dražić, Putinčanin.

20:28 - U Beogradu je trenutno 29 stepena Celzijusa...

Crvena zvezda nije izgubila od Voždova u poslednjih pet duela, a prethodna četiri je dobila. Najuzbudljiviji od tri prošlosezonska bio je prvi, odigran u avgustu 2015, kada je tim Miodraga Božovića kao gost pobedio 3:2