Čelzi ispustio pobedu, a na kraju iščupao bod u duelu protiv Svonsija

Podela bodova

Fudbaleri Svonsija i Čelzija odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici četvrtog kola Premijer lige.

Čelzi je poveo u 18. minutu golom Dijega Koste posle dobre asistencije Oskara, a izjednačio je Gilfi Sigurdson u 59. minutu iz jedanaesterca. Penal je dosudjen posle prekršaja golmana Tiboa Kurtoe nad Sigurdsonom.

Svonsi je poveo tri minuta kasnije, kada je posle greške Garija Kejhila do lopte došao Liroj Fer i poslao loptu u mrežu.

Bod Čelziju doneo je Kosta u 81. minutu svojim drugim golom na utakmici. Posle šuta Branislava Ivanovića lopta je visoko odskočila, a Kosta ju je uhvatio makazicama i poslao u mrežu.

Čelzi je tako prekinuo niz od tri pobede i ima 10 bodova na drugom mestu na tabeli, a Svonsi je sakupio četiri boda i zauzima 13. mesto.