(VIDEO) JUVENTUS PAO: Inter posle preokreta konačno dobio Derbi Italije

Udarac za šampiona

Fudbaleri Intera pobedili su kao domaćini Juventus 2:1 (0:0) u utakmici četvrtog kola Serije A.

"Neroazuri" su do trijumfa došli posle preokreta, jer je "stara dama" povela preko Stefana Lihtštajnera u 66. minutu. Međutim, radost torinskih crno-belih kratko je trajala, jer je kapiten domaćina Mauro Ikardi samo dva minuta kasnije izjednačio. Već u 78. minutu Inter je poveo zahvaljujući golu Ivana Perišića, a u nastavku je tim trenera Franka de Bura uspeo da sačuva prednost.

Inter je meč završio sa igračem manjue jer je Ever Banega dobio drugi žuti karton u 90. minutu.

Petostruki uzastopni šampion Italije je sada drugi sa devet bodova, jednim manje od lidera Napolija, a večeras bi mogla da ga prestigne i Roma ukoliko pobedio Fiorentinu.

Ovaj trijumf doveo je Inter na deobu trećeg mesta sa sedam bovova, koliko imaju i Roma (i meč manje), Lacio i Kjevo. Ujedno, trener De Bur se spasao otkaza, jer bi, kako su lokalni mediji najavljivali, sigurno dobio otkaz u slučaju poraza od Juventusa.

Inter je prekinuo niz od sedam prvenstvenih duela sa Juventusom bez pobede.

Mečevi ova dva kluba nazivaju se "Derbijem Italije" i smatraju se najvećim u zemlji.

ALL Goals HD - Inter 2-1 Juventus - 18.09.2016 by whywhywhymemememememmeemme