KIŠA GOLOVA: Hrvati ubedljivi u Skadru, remi Italije i Španije

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Hrvatske ubedljivo je savladala u Skadru kosovsku selekciju sa 6:0 (3:0) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Hrvatska je na prvom zvaničnom meču Kosova na svom terenu, koji je odigran u Albaniji, opravdala veliku ulogu favorita i već posle prvog poluvremena rešila dileme posle "het-trika" Mandžukića.U nastavku su viđena još tri gola u mreži Kosova pošto su pogađali Mitrović, Perišić i Kalinić za prvu pobedu Hrvatske u kvalifikacijama.U istoj grupi, Turska i Ukrajina su remizirali 2:2 u Konji, iako su gosti imali dva gola prednosti, dok je "najluđi" meč viđen u Rekjaviku, gde je Island u sudijskoj nadoknadi dao dva pogotka i preokrenuo na 3:2.Derbi večeri igrao se u Torinu, a Italija i Španija su odigrali 1:1.Zadovoljni mogu da budu domaći fudbaleri jer su izjednačili u finišu preko Danijelea De Rosija iz penala.Prethodno je Vitolo doveo Špance u vođstvo, ali iako su bili bolji rival nisu uspeli da ga sačuvaju.Rezultati i strelci: G grupa:

Lihtenštajn - Albanija 0:2 (Džaka 12, Balaj 71) Makedonija - Izrael 1:2 (Nestorovski 63 - Hemed 25, Ben Haim 43)

Italija - Španija 1:1 (De Rosi 82 penal - Vitolo 55)

Tabela: Albanija 6, Španija 4, Italija 4, Izrael 3, Makedonija 0, Lihtenštajn 0.I grupa:

Kosovo - Hrvatska 0:6 (Mandžukić 6, 24, 35, Mitrović 68, Perišić 83, Kalinić 90+2)

Island - Finska 3:2 (Arnason 37, Finbogason 90, Sigurdson 90+6 - Puki 21, Ring 39)

Turska - Ukrajina 2:2 (Tufan 45, Čalhanoglu 81 penal - Jermolenko 24 penal, Kravec) Tabela: Hrvatska 4, Island 4, Turska 2, Ukrajina 2, Finska 1, Kosovo 1.