(VIDEO) GOLEADA U LIGI ŠAMPIONA: Mesi het-trikom razbio Siti, maestralni Mažić delio crvene kartone

3. kolo grupne faze

Večeras su odigrani mečevi trećeg kola u grupama A, B, C i D Lige šampiona, na kojima je postignuto čak 28 golova!

Barselona je u derbiju kola deklasirala Mančester siti 4:0 (1:0)! Lionel Mesi je ponovo blistao i zabeležio het-trik!

Srpski sudija Milorad Mažić fantastično je delio pravdu iako nije imao nimalo lak posao. Pokazao je dva crvena kartona, gostujućem golmanu Bravu u 53. minutu, a defanzivcu domaćina Matijeu u 73. Takođe, Mažić je dosudio penal za Barsu posle prekršaja Kolarova u 87. minutu, ali je rezervno golman Sitija Kabaljero zaustavio udarac Nejmara sa bele tačke. Brazilac se dva minuta kasnije iskupio za taj promašaj i postavio konačan rezultat.

Mesi je mrežu tresao u 17, 61. i 69. minutu. Siti je nokautiran upravo u periodu dok je imao igrača manje.

Tako je Barselona nanela katastrofu ekipi svog bivšeg trenera Pepa Gvardiole, čiji su igrači činili mnogo grešaka, pa su surovo kažnjeni.

Šampion Španije ima maksimalni učinak posle tri kola, Mančester siti je drugi u Grupi C sa četiri boda, dok jedan manje ima Borusija iz Menhengladbaha koja je trijumfovala u Glazgovu. Nemci su savladali Seltik 2:0 i ostavili ga na dnu tabele sa samo jednim bodom. Trijumf "koltovima" doneli su Štindl u 57. i Han u 77. minutu.

Arsenal i PSŽ na vrhu Grupe A imaju po sedam bodova pošto su večeras kao domaćini deklasirali Ludogorec i Bazel sa 6:0, odnosno 3:0.

U pobedi "tobdžija" naročito se istakao Nemac Mesut Ozil, koji je zabeležio het-trik, postigavši poslednja tri gola na meču. Pre njega mrežu bugarskog prvaka tresli su i Aleksis Sančez, Tio Volkot i Aleks Okslejd-Čembrlen.

U Parizu su fudbaleri Bazela pogađali okvir gola, a "sveci" mrežu. Anhel Di Marija, Lukas Moura i na kraju Edison Kavani iz penala u 93. minutu zapečatili su sudbinu Švajcaraca.

Atletiko Madrid, kao i Barselona i Lester, osvojio je svih devet bodova u Grupi D, jer je bio uspešan i u Rusiji protiv Rostova. Jedini gol postigao je Janik Karasko u 62. minutu.

Bajern se oporavio od poraza u Madridu u prošlom kolu i rutinski savladao PSV u Minhenu - 4:1. Miler i Kimih su doneli Bavarcima 2:0 već posle četvrtine meča, a trunku nade "filipsovcima" vratio je Narsing pogotkom u 41. minutu. Ipak, Levandovski i Roben su u nastavku doneli Bajernu ubedljivu pobedu.

Bavarci imaju šest bodova, a PSV i Rostov po jedan.

U Grupi B dogodilo se najveće iznenađenje - Bešiktaš je trijumfovao u Napulju - 3:2. Turci su tri puta vodili, a Italijani dva puta stizali do izjednačenja, ali ne i treći put kada je Abubakar svojim drugim golom, u 86. minutu postavio konačan rezultat.

Napolitanci su imali dva penala, od kojih jedan nisu iskoristili - promašio ga je Insinje kod rezultata 1:2.

Uprkos porazu Napoli je ostao lider sa šest bodova, dok je Bešiktaš, za koji je ceo meč odigrao Duško Tošić, sada druigi sa pet. Benfika je treća sa četiri, jer je slavila u Kijevu protiv Dinama 2:0. U toj pobedi lisabonskih "orlova" učestvovao je i Ljubomir Fejsa. Ukrajinci su na dnu tabele sa jednim bodom.

GRUPA A:

Arsenal - Ludogorec 6:0 (2:0)/Sančez 12, Volkto 42, Okslejd-Čembrlen 47, Ozil 56, 83, 87/

PSŽ - Bazel 3:0 (1:0)/Di Marija 40, Lukas 62, Kavani 90+3/

Tabela: Arsenal 7, PSŽ 7, Bazel 1, Ludogorec 1

GRUPA B:

Dinamo Kijev - Benfika 0:2 (0:1)/Salvio pen 9, Ćervi 55/

Napoli - Bešiktaš 2:3 (1:2)/Mertens 30, Gabjadini 68 - Adrijano 13, Abubakar 38, 86/

Tabela: Napoli 6, Bešiktaš 5, Benfika 4, Dinamo Kijev 1

GRUPA C:

Barselona - Mančester siti 3:0 (1:0)/Mesi 17, 61, 69/

Seltik - Borusija M. 0:2 (0:0)/Štindl 57, Han 77/

Tabela: Barselona 9, Mančester siti 4, Borusija M. 3, Seltik 1

GRUPA D:

Bajern - PSV 4.1 (2:1)/Miler 13, Kimih 21, Levandovski 59, Roben 84 - Narsing 41/

Rostov - Atletiko Madrid 0:1 (0:0)/Karasko 62/

Tabela: Atletiko Madrid 9, Bajern 6, PSV 1, Rostov 1

BLOG UŽIVO:

90+3. minut - GOOOLLL - PSŽ - BAZEL 3:0 - KAVANI IZ PENALA!

89. minut - GOOOLLL - BARSELONA - MANČESTER SITI 4:0 - NEJMAR SE ISKUPIO ZA PROMAŠENI PENAL!

87. minut - GOOOLLL - ARSENAL - LUDOGOREC 6:0 - HET-TRIK OZILA!

86. minut - NEJMAR PROMAŠIO PENAL! Kabaljero mu je odbranio! Kolarov je skrivio penal, Mažić je pokazao na belu tačku, a Mesi dozvolio Nejmaru da izvede najstrožu kaznu.

86. minut - GOOOLLL - NAPOLI - BEŠIKTAŠ 2:3 - ABUBAKAR!

84. minut - GOOOLLL - BAJERN - PSV 4:1 - ROBEN!

83. minut - GOOOLLL - ARSENAL - LUDOGOREC 5:0 - OZIL!

77. minut - GOOOLLL - SELTIK - BORUSIJA M. 0:2 - HAN!

74. minut - MAŽIĆ JE ISKLJUČIO I MATIJEA! Snage su izjednačene na Nou Kampu, jer je posle golmana Sitija Brava, srpski arbitar poslao na tuširanje i Matijea iz Barse. Francuz je zasluženo dobio drugi žuti karton zbog starta s leđa.

69. minut - GOOOLLL - BARSELONA - MANČESTER SITI 3:0 - HET-TRIK MESIJA!

68. minut - GOOOLLL - NAPOLI - BEŠIKTAŠ 2:2 - GABJADINI IZ PENALA! Drugi penal za Napoli, ponovo napravljen nad Mertensom, ali ovaj put možda prestrogo dosuđen. Gabjadini samo što je ušao u igru, zamenio je Insinjea koji je promašio prvi penal, upisao se u strelce.

62. minut - GOOOLLL - ROSTOV - ATLETIKO 0:1 - KARASKO!

62. minut - GOOOLLL - PSŽ - BAZEL 2:0 - LUKAS!

61. minut - GOOOLLL - BARSELONA - MANČESTER SITI 2:0 - MESI!

59. minut - GOOOLLL - BAJERN - PSV 3:1 - LEVANDOVSKI!

57. minut - GOOOLLL - SELTIK - BORUSIJA M. 0:1 - ŠTINDL!

56. minut - GOOOLLL - ARSENAL - LUDOGOREC 4:0 - OZIL!

55. minut - GOOOLLL - DINAMO KIJEV - BENFIKA 0:2 - ĆERVI!

53. minut - MAŽIĆ JE ISKLJUČIO GOLMANA SITIJA! Klaudio Bravo je dobio direktan crveni karton zbog namernog igranja rukom van kaznenog prostora.

49. minut - NAPOLI PROMAŠIO PENAL! Fabri je odbranio šut Insinjea sa bele tačke i iskupio se za to što je srušio Mertensa i napravio penal.

47. minut - GOOOLLL - ARSENAL - LUDOGOREC 3:0 - OKSLEJD-ČEMBRLEN!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena!

42. minut - GOOOLLL - ARSENAL - LUDOGOREC 2:0 - VOLKOT!

41. minut - GOOOLLL - BAJERN - PSV 2:1 - NARSING!

40. minut - GOOOLLL - PSŽ - BAZEL 1:0 - DI MARIJA!

38. minut - GOOOLLL - NAPOLI - BEŠIKTAŠ 1:2 - ABUBAKAR!

30. minut - GOOOLLL - NAPOLI - BEŠIKTAŠ 1:1 - MERTENS!

21. minut - GOOOLLL - BAJERN - PSV 2:0 - KIMIH!

Joshua Kimmich Goal HD - Bayern Munich 2-0 PSV... by Gol-Live

17. minut - GOOOLLL - BARSELONA - MANČESTER SITI 1:0 - MESI!

13. minut - GOOOLLL - NAPOLI - BEŠIKTAŠ 0:1 - ADRIJANO!

Adriano Goal HD - Napoli 0-1 Beşiktaş - 19.10... by nammakudla

13. minut - GOOOLLL - BAJERN - PSV 1:0 - MILER!

12. minut - GOOOLLL - ARSENAL - LUDOGOREC 1:0 - SANČEZ!

9. minut - GOOOLLL - DINAMO KIJEV - BENFIKA 0:1 - SALVIO iz PENALA!

1. minut - Utakmice su počele!

20:44 - SKANDAL: Zvezda Barselone odala počast Aliji Izetbegoviću, a Srbe nazvala neprijateljima! Više o tome pročitajte OVDE.

20:43 - Atletiko ove sezone ne zna za poraz

20:41 - Bešiktaš će imati podršku s tribina u Napulju

20:38 - "Nou Kamp" će biti ispunjen do početka

20:37 - Bavarci se spremaju da stave melem posle poraza od Atletika u prošlom kolu

20:33 - Zagrevanje najopasnijeg trija sveta

20:30 - Gvardiola sa Nolitom na "svoju" Barsu

20:37 - Kavani je u strašnoj formi

20:24 - MSN napada Siti

20:20 - Pep se vratio kući... Sa Barsom je osvojio više od 30 trofeja kao igrač i trener

20:18 - Lamova 100. utakmica u Ligi šampiona u dresu Bajerna

20:15 - Borusija Man, Mon, Men...Odlična fora jednog ugostitelja u Glazgovu, koji navodno ne može da izgovori odakle je Borusija.

20:12 - I Fejsa i Tošić starteriOsim Kolarova, starteri u večerašnjim mečevima su još dvojica srpskih interancionalaca - Ljubomir Fejsa sa Benfikom gostuje u Kijevu, a Duško Tošić sa Bešiktašom u Napoliju.

20:10 - Barsa kao streptomicin za SitiBarselona i Mančester siti sastajali su se u Ligi šampiona u sezonama 2013/14 i 2014/15, oba puta u osmini finala i sva četiri meča dobili su Katalonci.

20:08 - Srbi opsedaju "Nou Kamp" - Kolarov pred moćnom Barsom, Mažić sudiU sastavu Mančester sitija je Aleksandar Kolarov, u koga trener Pep Gvardiola ima veliko poverenje. Utakmicu na "Nou Kampu" sudiće Milorad Mažić, kome je UEFA dodelila derbi kola. Mažiću će pomagati Milovan Ristić i Dalibor Đorđević, dok će iza golova biti Danilo Grujić i Nenad Đokić. Za četvrtog sudiju je određen Nemanja Petrović.