(VIDEO) ILIĆ NOVI REKORDER Kiks Partizana, Radnički odneo bod iz Humske na radost Zvezde i Vojvodine

Kraj pobedničke serije crno-belih

Fudbaleri Partizana i Radničkog iz Niša igrali su u Humskoj 1:1 (0:1) u derbiju 13. kola Superlige.

1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Gosti su poveli golom Milana Pavkova u 31. minutu, a izjednačenje domaćinu doneo je Nikola Đurđić, svojim prvim golom u dresu Partizana, u 48. minutu.

Na ovom meču Saša Ilić je postao novi rekorder Partizana. Kada je u 79. minutu ušao u igru zabeležio je 792. nastup u crno-belom dresu i na "večnoj listi" ostavio iza sebe Momčlila Vukotića. Međutim, Ilić neće po lepom pamtiti ovo subotnje veče...

Ovim remijem Partizan je prekinuo pobedničku seriju. Posle sedam uzastopnih trijumfa, šest u prvenstvu i jednog u Kupu, tim trenera Marka Nikolića se sapleo. Nije iskoristio priliku da se približi lideru Crvenoj zvezdi, koja je ranije danas takođe osvojila samo bod, i to u Subotici protiv Spartaka. Razlika je ostala šest bodova. Zvezda ima 32, Vojvodina 29, Partizan 26, Radnički 24...

U prvom poluvremenu malobrojna publika u Humskoj (3.000) gledala je uspavanku. Ipak, nju je prekinuo Pavkov iskoristivši veliku grešku golmana Partizana. Kljajić je loptu, koja je išla pored gola posle slobodnog udarca Arsića, vratio u teren, a Pavkov ju je ćušnu u mrežu.

Crno-beli su u drugo poluvreme ušli mnogo motivisaniji i agresivniji što im se isplatilo posle samo tri minuta kada je Đurđić izjednačio. Napadao je Partizan konstantno u nastavku, stvorio i nekoliko prilika, ali mreža gostujućeg golmana Bajića više se nije zatresla, pa je slađi bod otišao u Niš.

Partizanov naredni rival biće Žarkovo u utorak u Kupu, a u 14. superligaškom kolu crno-beli gostuju Radniku, dok Radnički čeka Vojvodinu.

KRAJ - 1:1!

88. minut - Poslednja izmena kod Radničkog: Apostolović umesto Aleksandra Jovanovića.

86. minut - Jevtović je pucao iz daljine, ali direktno u Bajića.

85. minut - Ignjatović umesto Mrkića - izmena kod gostiju.

79. minut - SAŠA ILIĆ je ušao u igru i postavio novi klupski REKORD - ovo mu je 792. utakmica u dresu Partizana, čime je na "večnoj listi" prestigao Momčila Vukotića. Ilić je zamenio Đurđevića.

78. minut - Još jedna opasnost po goste posle kornera. Ponovo je Marjanović izveo korner, Ostojić je šutirao glavom, a Bajić zaustavio loptu na gol-liniji.

75. minut - Pokušaj Balažica glavom posle kornera, ali je lopta otišla preko gola.

70. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Đurđević se našao sam pred Bajićem, ali se spetljao, pa je prilika crno-belih otišla u nepovrat.

69. minut - Pomoć se sada ukazivala Petroviću (Radnički) posle sudara glavama sa saigračem.

68. minut - Izmena u Partizanu: Božinov umesto Đurđića.

61. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Marjanović je izveo prekid, Ostojić je tukao, ali je lopta izbačena sa gol-linije.

55. minut - Crno-beli su dodali gas u drugom poluvremenu. Znatno su agresivniji i konkretniji.

53. minut - Drugi poništen gol Partizana, ovaj put zbog ofsajda Đurđića.

50. minut - Slobodnjak je izveo Marjanović, golman Bajić bio je nesiguran, ali crno-beli nisu uspeli da mu zatresu mrežu.

48. minut - GOOOLLL - 1:1 - ĐURĐIĆ! Prvi gol za Partizan postigao je sa dva metra. Kornera sa leve strane izveo je Marjanović, Jevtović je sa "prve stative" loptu prosledio ka drugoj, a Đurđić se dobro snašao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme - 0:1!

40. minut - Još jedan prekid... Sada se pomoć ukazuje Aleksandru Jovanoviću posle skok duela sa Balažicom.

33. minut - Ponovo su crno-beli u ofsajdu... Ovaj put bi se Đurđević našao u šansi.

31. minut - GOOOLLL - 0:1! Arsić je šutirao iz slobodnog udarca, Kljajić je loše intervenisao, na loptu je naleteo Pavkov i poslao je u mrežu.

28. minut - Šut Alena Stevanovića - pored gola.

25. minut - Igra se tvrdo, baš tvrdo...

21. minut - Crno-beli su se bunili, jer smatraju da im je drugi put za kratko vreme dosuđen ofsajd koga nije bilo.

20. minut - Poništen gol Partizana. Miletić je centrirao, a Đurđić glavom poslao loptu u mrežu. Međutim, dosuđena je ofsajd pozicija Miletića.

18. minut - Žuti karton za Jevtovića (Partizan) zbog oštrog starta.

17. minut - Đurđić je za malo zakasnio da centaršut Leonarda s leve strane sprovede u mrežu gostiju. Prva kakva-takva prilika na meču.

17. minut - Ni Stojanović ne može da nastavi meč, umesto njega na terenu je Nikola Mitrović.

16. minut - Sada se na povredu žali i igrač Radničkog Saša Stojanović.

15. minut - Utakmica ima spor ritam.

13. minut - Povređeni Everton je izašao, a zamenio ga je Saša Marjanović, bivši igrač upravo niškog Radničkog.

11. minut - Crno-beli imaju loptu više u posedu, ali nema šansi.

9. minut - Žuti karton za Stanojevića (Radnički).

7. minut - Everton se vratio na teren posle ukazane pomoći, ali je očigledno da neće moći da nastavi da igra.

5. minut - Everton je povredio skočni zglob. Nezgodno je stao kada je pokušao da primi loptu.

1. minut - Meč je počeo.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Balažic, Ostojić, Miletić, Jevtović, Everton, Alen Stevanović, Leonardo, Đurđić, Đurđević.

RADNIČKI: Bajić, Bulatović,Stojanović, Pavkov, Arsić, Petrović, Mrkić, Stanojević, Jovanović, Stanković, Radivojević.

Sudija: Robert Kiš Čepegi (Novi Sad).

Crno-beli su treći sa 25 bodova, a Radnički četvrti sa 23. Ispred njih su Vojvodina sa 29 i Crvena zvezda sa 32, pri čemu su i novosadski i beogradski crveno-beli odigrali mečeve 13. kola. Voša je u petak savladala Voždovac 3:1, dok je šampion ranije danas remizirao sa Spartakom u Subotici 1:1.

Večerašnji rivali u Humskoj se nadaju da bi eventualnom pobedom prišli lideru na četiri, odnosno šest bodova.

18:58 - Partizan u serijiCrno-beli su, posle poraza od Spartaka 20. avgusta, vezali sedam pobeda - šest u prvenstvu i jednu u Kupu, uz gol-razliku 14:2.

18:56 - Nikolić: Radnički je jak"Vrlo objektivno je reći da je ovo najteži meč do kraja jesenjeg dela. Pozicija na tabeli govori o snazi Radničkog. To je takmičarska ekipa, a i stručni štab i igrački kadar imaju kontinuitet. Međutim, imperativ Partizana je uvek pobeda", izjavio je trener Partizana Marko Nikolić za TV Arenu sport uoči meča.

18:39 - Zagrevanje

18:47 - Poslednji meč dobile NišlijeRadnički je u Nišu savladao Partizan u njihovom poslednjem duelu, u maju ove godine u prvenstvu - 1:0. To je jedna od ukupno 13 pobeda "Reala sa Nišave" u 84 mečeva s crno-belima, koji su slavili 45 puta, uz 26 remija.