(VIDEO) CRVENI SU OZBILJNI, HOĆE TITULU: Liverpul pobedio Kristal Palas u spektaklu u Londonu

Glavomet u prvom poluvremenu

Fudbaleri Liverpula zabeležili su sedmu pobedu u 10. kolu Premijer lige savladavši kao gosti Kristal Palas 4:2.

"Crveni" su se izjednačili na vrhu tabele sa Mančester sitijem i Arsenalom, koji su ranije danas takođe zabeležili pobede. Sva tri tima imaju po 23 boda.

Kristal Palas je 12. sa 11 bodova.

Liverpul je do šestog trijumfa u poslednjih sedam mečeva došao posle spektakla na londonskom "Selhurst parku".

Gosti su stizali do vođstva u 16. i 21. minutu preko Džana i Lovrena, ali je oba puta Mekartur uspevao da izjednači, pogocima u 18. i 33. minutu.

Međutim, Matip se pobrinuo da Liverpul ipak ode na odmor sa prednošću golom u 44. minutu.

Čak četiri od pet golova u prvom poluvremenu postignuto je glavom.

Tačku na meč stavio je Firmino u 71. minutu.

."U prvih 15 minuta nismo bili na 100 odsto, a onda smo za pola sata stvarali šansu za šansom... Bila je ovo veoma neizvesna utakmica i na kraju zaslužena pobeda. Ja sam veoma srećan čovek", rekao je trener Liverpula Jirgen Klop za britanske medije.

"Oba gola koja su postigli u prvih 45 minuta su bili naši pokloni njima. U drugom poluvremenu Palas je stvarno bio dobar. Bilo je teško, ali na kraju je zasluženo i to je dobro", rekao je Klop.

Crystal Palace vs Liverpool 2-4 All Goals... by YNWAHD