Španci pregazili Južnu Koreju

imali smo sreće

Azijska reprezentacija se dobro držala u prvom poluvremenu, ali je u nastavku meča evropski i svetski šampion pokazao sav svoj kvalitet

BERN - Fudbalska reprezentacija Španije ubedljivo je savladala Južnu Koreju sa 4:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Bernu.

Azijska reprezentacija se dobro držala u prvom poluvremenu, ali je u nastavku meča evropski i svetski šampion pokazao sav svoj kvalitet."Furija" je povela u 11. minutu preko Fernanda Toresa, a izjednačio je Kim dva minuta pre kraja poluvremena.

Španci su do novog vođstva došli golom Ćabija Alonsa iz penala u 52. minutu, a pobedu su potvrdili pogocima Santija Kazorle u 56. i Alvara Negreda u 80. minutu.Izabranici Visentea del Boske su prošle nedelje u prethodnoj pripremnoj utakmici za prvenstvo Evrope, savladali Srbiju sa 2:0.

Španija će na EP igrati u grupi sa Italijom, Hrvatskom i Republikom Irskom.Kontinentalni šampionat održaće se od 8. juna do 1. jula u Poljskoj i Ukrajini.