(VIDEO) ČETVORKA CRNO-BELIH U HUMSKOJ: Partizan raspucan protiv Novog Pazara pred pauzu u Superligi

Superliga Srbije, 15. kolo

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Novi Pazar sa 4:0, u utakmici 15. kola Super lige Srbije i vratili se na drugo mesto na tabeli.

Partizan je poveo u 25. minutu golom Marka Jankovića, voĐstvo je povećao Alen Stevanović u 37, treći gol postigao je Uroš Đurđević u 54. minutu, a konačan rezultat postavio je Petar Đuričković u 84. minutu Crno-beli su posle 10. prvenstvene pobede drugi na tabeli sa 32 boda, koliko ima i trećeplasirana Vojvodina, dok je Crvena zvezda prva sa šest bodova više. Novi Pazar je poslednje četiri utakmice bez pobede i zauzima 14. mesto sa 12 bodova.Partizan je od početka utakmice imao više loptu u svom posedu i nekoliko poluprilika, a prva prava je stigla u 25. minutu.

Alen Stevanović je prošao po levoj strani i ubacio loptu na peterac, a na drugoj stativi se sjajno snašao Janković i postigao svoj prvi gol u crno-belom dresu.Izabranici trenera Marka Nikolića su u 37. minutu duplirali prednost, a posle asistencije Stevanović se upisao u strelce. Ponovo je akcija išla po levoj strani, Stevanović i Nemanja Miletić su razmenili dupli pas a Stevanović je postigao gol za slavlje oko 3.000 navijača na stadionu u Humskoj.Partizan je imao inicijativu i u nastavku, prvo je Janković pogodio stativu u 47. minutu, a treći gol postigao je u 54. minutu. Centrirao je Janković sa desne strane, a loptu je glavom zahvatio ĐurĐević i poslao je u mrežu. U prvom trenutku nije bilo jasno ko je postigao gol, pošto je pored Đurđevića bio i Valeri Božinov, koji je pokušao da zahvati loptu nogom i posle gola počeo da se raduje. Ubrzo je dilema razrešena i gol je pripisan ĐurĐeviću.Četvrti gol u 84. minutu postigao je Petar Đuričković, koji je sa dvadesetak metara snažno šutnuo i poslao loptu u mrežu, samo nekoliko minuta pošto je ušao na teren.Posle toga Novi Pazar je imao dve šanse, preko Aleksandra Đokovića i Envera Alivodića, ali je oba puta dobro odbranio golman domaćih Filip Kljajić.Posle utakmica 15. kola sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

90+2. minut - Kraj utakmice

87. minut - Dobra prilika za Novi PazarPokušaj Alivodića nije završio iza leđa Kljajića

86. minut - Dobar šut Micevskog

Malo preko gola domaćih

85. minut - GOOOOOOOOOOOOL 4:0 - Đuričković

Kakv gol fudbalera koji je tek ušao na teren

81. minut - Dobar pokušaj PazaracaI odbrana Kljajića

78. minut - Partizan dominira u Humskoj Domaći posle trećeg goal imaju inicijativu, ali kao da jedva čekaju kraj utakmice

70. minut - Tempo utakmice je malo opao

57. minut - Bomba Đurđevića Dobra intervencija golmana Pazara

54. minut - GOOOOOOOOOOL 3:0 - Đurđević ili Božinov, niko nije siguranDobar prodor i centaršut Mihajlovića, a zatim su u isto vremena loptu krenuli Đurđević i Božinov i niko ne zna ko je postigao gol. Pogodak je na kraju pripisan Đurđeviću

48. minut - Dobar napad PartizanaPre i posle kornera domaći fudbaleri su nekoliko puta uputili loptu ka golu Pazaraca, ali lopta najčešže pogodi nekoga iz odbrane gostiju

46. minut - Počelo je drugo poluvreme Početni udarac imali su fudbaleri Novog Pazara

Drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremenaPatizan je rutinski došao do ogromne prednosti sa kojomide na odmor

41. minut - Lep pokušaj JankovićaFudbaler Partizana šurtirao je u padu sa ivice šensesterca, ali je lopta otisla kraj gola

37. minut - GOOOOOOOOOOL 2:0 - Stevanović Miletić je prodro sa strane, a Stevanović je uz malo sreće, uspeo da savlada golmana Pazaraca

34. minut - Partizan ima inicijativu Na terenu je sasvim mirno, Partizan posle gola bez mnogo problema kontroliše utakmicu

25. minut - GOOOOOOOOOOL 1:0 - Janković Janković je postigao prvi gol u dresu Partizana, ali je veliki posao obavio Stevanović

19. minut - Mirno u Humskoj Partizan ima veći posed lopte, ali od pokušaja Đurđevića nije bilo prilika

9. minut - Prvo uzbuđnjeBožinov je pronašao Đurđevića, ali centarfor Partizana slabo šutirao

7. minut - Ispitivanje snaga Partizan ima inicijativu, ali i dalje nema ozbiljnih prilika

5. minut - Kljajić grešiDimitrijević je pokušao da lobuje golmana Partizana, ali nije šut bio dovoljno snažan

1. minut - Počela je utakmica Početni udarac izveli su fudbaleri Partizana

Prvo poluvreme

Sastavi

PARTIZAN: Kljajić – Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić – Everton, Marjanović, Janković, Stevanović – Božinov, Đurđević

NOVI PAZAR: Zogović – Dimitrijević, Rajabov, Svojić, Stanojević - Micevski, Pajović, Travančić, Brunčević, Alivodić - Čečarić

Blog uživoCrno-beli su tokom prethodnih sezona teško izlazili na kraj sa neugodnim Pazarcima, pa će ovaj susret sigurno privući veliku pažnju publike koja je sve zadovoljnija njihovom igrom.Crno-beli su nakon izuzetno slabog starta sezone uspeli da unaprede igru i uđu u seriju odličnih rezultata. Sezonu su započeli remijem sa ekipom OFK Bačka (0:0) i porazima u duelima sa Napretkom (1:2) i Vojvodinom (1:3), da bi u naredna dva prvenstvena kola savladali ekipe Javor Matisa (2:0) i Čukaričkog (1:0). Usledio je potom novi poraz u duelu sa subotičkim Spartakom (1:2), da bi u narednih šest kola izabranici Marka Nikolića pokazali da su u usponu forme savladavši komšijski Rad (4:0), Borac (2:0), najvećeg rivala Crvenu zvezdu (1:0), Metalac (1:0), Mladost (3:1) i Voždovac (3:0). Ipak, uspešnu seriju prekinuo je remi u duelu sa ekipom Radničkog iz Niša (1:1), da bi u prethodnom kolu crno-beli zabeležili novu pobedu u duelu sa ekipom Radnika (3:1).

Sa 29 osvojenih bodova ekipa Partizana trenutno zauzima 2.mesto na superligaškoj tabeli, uz šest bodova zaostatka za vodećom Crvenom zvezdom. Ekipa Novog Pazara je uprkos svim problemima solidno započela novu superligašku sezonu, sa jednim remijem i dva trijumfa, ali su nakon toga upali u krizu iz koje, čini se, još uvek nisu uspeli da izađu. U dosadašnjem toku šampionata ostvarili su samo tri pobede u duelima sa ekipama Čukaričkog (1:0), Spartaka (5:2) i niškog Radničkog (1:0), dok su nerešen rezultat uspeli da izbore u duelima sa ekipama Javor Matisa (1:1), Metalca (0:0) i u prethodnom kolu OFK Bačka (1:1).

Poraze su pretrpeli u duelima sa ekipama Rada (0:2), Borca (1:2), Crvene zvezde (1:4), Vojvodine (1:2), Mladosti (1:2), Voždovca (0:2), Radnika (1:3) i Napretka (0:1). Pazarci sa 12 osvojenih bodova trenutno zauzimaju 13.mesto na superligaškoj tabeli.Ovi rivali su tokom prethodne sezone odigrali dva međusobna susreta, sa ujednačenim uspehom. Prvi susret odigran je tokom jesenjeg dela sezone u Novom Pazaru, a domaći tim je slavio rezultatom 3:2(2:2). Strelci za Novi Pazar bili su Predrag Pavlović (pen.) i Stefan Aškovski (dva pogotka), dok su golove za crno-bele postigli Nikola Trujić i Nemanja Kojić. Drugi susret odigran je u Humskoj, a ekipa Partizana je slavila ubedljivu pobedu rezultatom 3:0(1:0). Strelci za beogradski tim bili su Valeri Božinov i Nikola Ninković (dva pogotka). Ako posmatramo bilans ova dva tima u prethodnih 11 međusobnih susreta (u periodu 2011-2015), Partizan je bio uspešniji sa pet pobeda, uz čak pet remija i jedan poraz. Zanimljivo je da je od prethodnih pet međusobnih susreta beogradski tim u svoju korist rešio samo jedan, uz jedan poraz i tri remija.

Domaćini su sve zadovoljniji napretkom u igri i rezultatima, a kao plod velikog rada došao je i dugo očekivani uspon na drugo mesto superligaške tabele. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crno-belih Marko Nikolić koji je istakao da od svojih igrača očekuje da pruže maksimum i opravdaju ulogu favorita:

’’Ako se osvrnemo unazad i pogledamo gde smo bili pre dva meseca i gde se nalazimo danas... Došli smo do drugog mesta na tabeli, napravili smo veliki pomak u rezultatskom smislu. Međutim, još ima prostora za napredak i na tome radimo svakodnevno. Taj bolji prikaz na terenu očekujem već na sledećoj utakmici, iako svi znamo da je Novi Pazar uvek ekstremno motivisan protiv Partizana. Igramo na svom stadionu i nema nikakve dileme da uloga favorita pripada nama, a da bismo to opravdali postoji samo jedan način, a to je da svi igrači budu na svom maksimumu i da budu tim, a ne grupa pojedinaca. To je nešto što nas je i dovelo do drugog mesta na tabeli. Jako želimo da dođemo do pobede i da sebi omogućimo dobar ambijent za rad u pauzi. Ima još mnogo da se igra do kraja. Sam sistem takmičenja je takav da je još rano za svođenje računa.’’Šef stručnog štaba crno-brlih se osvrnuo i na trenutnu kadrovsku situaciju istakavši da u timu sigurno neće biti ’’požutelog’’ Brazilca Leonarda, dok je još nekolicina pod znakom pitanja:’’Osim njega, imamo dileme sa Miroslavom Vulićevićem koji je od svih povredjenih najbliži tome da se vrati u ekipu. Marko Jevtović je nešto dalje, a Nemanja Mihajlović se nalazi negde između njih dvojice.’’U taboru gostiju vlada veliko nezadovoljstvo trenutnom situacijom, ali se nadaju da za meč sa Partizanom nije potrebna posebna motivacija i da će ekipa konačno pružiti maksimum. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba Zoran Govedarica koji je istakao da u ekipi ima dosta rovitih i povređenih igrača:’’Utakmice sa Partizanom, Crvenom zvezdom i Vojvodinom na strani su nešto što svi priželjkujemo, tu nije potrebno tražiti dodatne motive. Imamo dosta rovitih i povređenih, čim malo pojačam rad igrači počnu postepeno da otpadaju. Posle meča sa Bačkom bio sam ljut, a i sada tvrdim da neće igrati oni koji ne pružaju sto odsto.’’Trener Novog Pazara se osvrnuo i na odnos igrača prema igri i profesionalnim obavezama istakavši da je to veliki problem koji u ovom trenutku nije lako rešiv:’’Lakše je na treningu, jer mogu da ga prekinem. Utakmica je nešto drugo. Neke stvari je trebalo uraditi još letos, ali ovde se mnogo toga ’’gura pod tepih’’. Sve, ipak, izađe na videlo. Treba izdržati i videti ko može da se vrati na pravi kolosek. Ko ne može, daleko mu lepa kuća.’’