(VIDEO) VENGERU GORKE KARAMELE Everton posle preokreta pobedio Arsenal za radost Čelsija i Liverpula

Šampion opet posrnuo

Fudbaleri Evertona pobedili su Arsenal posle preokreta 2:1 u utakmici 16. kola engleske Premijer lige.

Favorizovani gosti iz Londona poveli su preko Aleksisa Sančeza u 20. minutu, a Simus Kolman je izjednačio neposredno pre odlaska na odmor.

"Tobdžije" je šokirao Ešli Vilijams pogotkom u 86. minutu, kojim je doneo radost "karamelama" i njihovim navijačima.

Everton je ovom pobedom prekinuo crnu seriju od pet uzastopnih utakmica bez trijumfa. Arsebalu je ovo bio prvi poraz posle 14 uzastopnih utakmica u Premijer ligi.

Kapiten Evertona Lejton Bejns nastavio je da ispisuje istoriju Premijer lige. Namestio je gol Kolmanu i tako upisao 48. asistenciju, što je četiri više nego bilo koji drugi defanzivac u istoriji tog takmičenja.

Domaćin na "Gudisonu" kraj meča je dočekao sa desetoricom, jer je u 93. minutu drugi žuti karton dobio Jagielka.

Ovom pobedom Everton se popeo na sedmo mesto sa 23 boda, dok je Arsenal ostao na drugom sa 34. Liverpul će sutra imati priliku da se izjednači s timom Arsena Vengera, ako kao gost savlada Midlzbro. Takođe, lider Čelsi bi pobedom u Sanderlendu pobegao "tobdžijama" na šest bodova.

Everton vs Arsenal 2-1 - All Goals & highlights... by smoki-bobi

Ashley Williams Goal HD - Everton 2-1 Arsenal... by Zidane-k

U drugom večerašnjem meču u Premijer ligi Bornmaut je pobedio Lester 1:0. Aktuelni šampion je posle bljeska minulog vikenda kada je razbio Mančester siti (4:2), ponovo posrnuo. I dalje je 14. sa samo 16 bodova, dok je Bornmaut makar do sutra "skočio" čak na deobu sedme pozicije sa Votfordom, sa po 21 bodom.

Jedini gol za Bornmaut protiv Lestera postigao je Mark Paf u 34. minutu.