(VIDEO) BEOGRAD CENTAR SPORTSKE EVROPE: Vreme kad je Srbija ludovala za futsalom

Orlovi bili četvrti u Evropi

Na današnji dan prošle godine počelo je Evropsko prvenstvo u futsalu u Beogradu.

Od tog 2. februara, pa narednih 11 dana, Srbi su bili ludi za malim fudbalom.

"Orlovi", predvođeni selektorom Acom Kovačevićem, napravili su istorijski uspeh plasmanom u polufinale. Više od toga, na žalost nisu mogli.

Kocić, Janjić i društvo su na startu takmičenja u Grupi A deklasirali Sloveniju 5:1, a onda savladali i favorizovani Portugal, u čijim redovima je igrao najbolji igrač sveta, Rikardinjo - 3:1. Tako su zauzeli prvo mesto i obezbedili sebi lakši put u nastavku turnira.

Kada su "orlovi" u četvrtfinalu pobedili Ukrajinu 2:1, u Srbiji je zavladala euforija.

Međutim, Rusija je posle drame i produžetaka savladala našu reprezentaciju u polufinalu 2:1. "Orlovi" se nisu domogli medalje, jer su u borbi za treće mesto poraženi od Kazahstana - 2:5.

Titulu prvaka Evrope osvojila je Španija pobedom u finalu nad Rusijom 7:3.

Šampionat Evrope u futsalu bio je samo jedan u nizu velikih sportskih događaja u Beogradu. Prvenstvo "starog kontinenta" u vaterpolu je organizovano pre futsala, u januaru 2016. godine, uskoro će "Arena" biti domaćin i evropskog prvenstva u atletici (od 3. do 5. marta), sledeće godine i Fajnal fora košarkaške Evrolige...