VIDEO CRVENO-BELI PO NOTAMA VUJAKLIJE: Zvezdin rezervista dva puta pogodio za trijumf nad Spartakom

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Spartak na svom stadionu sa 2:1, u prvoj utakmici 28. kola Super lige Srbije.

Strelac za Zvezdu bio je u drugom i 58. minutu Srđan Vujaklija, kome su to prvi golovi za crveno-bele. Pogodak za Spartak postigao je Đorđe Ivanović u 554.Zvezda ima 73 boda, devet više od drugoplasiranog Partizana, koji će od 18.30 igrati protiv Radničkog u Nišu. Spartak je deveti sa 37.Ekipa trener Miodraga Božovića je odlično počela i povela već u drugom minutu preko Vujaklije, ali potom nije uspela da uveća prednost, što je kaznio Ivanović golom u 54. kada je lepim driblingom izbacio Mihaila Ristića.Zvezda je ipak samo četiri minuta kasnije stekla novu prednost, kada je Vujaklija iskoristio dobru asistenciju Gelora Kange.Crveno-beli su do kraja utakmice igrane pred nekoliko hiljada gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" imali više prilika da ubedljivije pobede, ali ih nisu iskoristili.Utakmicu je, između ostalog, obeležio debi 16-godišnjeg Ivana Ilića za Crvenu zvezdu, koji je u nadoknadi vremena zamenio Srđana Plavšića.

Božović: Bitna je pobeda

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović posle meča je kazao:

"Važno je bilo da pobedimo. Stvorili smo mnogo šansi, člopta nije htela u gol i strepeli smo do kraja protiv dobrog Spartaka. Nisam razmišljao o Kupu, možda u dubini duše, jer moramo da idemo redom"

Černišov: Do kraja ćemo se boriti za plej-of

Trener Spartaka Andrej Černišov je posle meča rekao:

"Imao dosta mladih igrača i oni su posle gola ušli nervozno u meč. U nastavku smo uspeli malo da ih smirimo, ali to nije bilo dovoljno za bodove. Mi se borimo do kraja da uđemo u plej-of".

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90. minut - Le Talek glavom Od svega samo korner

87. minut - Boaćea neće gol Napadač Zvezde je nekoliko puta od 60. minuta kada je ušao bio u šansi, ali gola na Marakani za njega još nema

78. minut - Obrukao se Donald Holanđanin u dresu Zvezde je imao novu dobru priliku

75. minut - Nova bomba Kange Samo spoljni deo mreže

67. minut - Spartak se ne predaje Subotičani su sve više na polovini crveno-belih

59. minut GOOOOOOOOOL 2:1 Vujaklija Tek što je izzjednačio Spartak Vujaklija je iskoristio dodavanje Kange i pogodio drugi put

58. minut - Zvezda napadaGol Spartaka je pod opasdom, ali mreža miruje

54. minut GOOOOOOOOOOOOOL 1:1 - Ivanović Dobra akcija Spartaka i posle greške Frimpong, Subotičani su izjednačili

52. minut - Solidan pokušaj Plavšića Odbranio je golman Spartaka

49. minut - Spartak prvi preti Pokušao je Jovović iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla prekko gola

46. minut - Počelo je drugo poluvremeSa centra su krenuli izabranici trenera BožovićDrugo poluvreme

45.+1. minut - Kraj pvog poluvremena

42. minut - Kontra i volej Milića Pokušaj fudbalera Zvezde završio je iznad prečke

39. minut - Spartak zapretio Ivanović je primio loptu krenuo u sredinu, ali je šutirao preko gola

37. minut - Ritam igre je malo pao

29. minut - Dobar pokušaj Kange Ni ovaj put lopta nije htela u okvir gola Spartaka

28. minut - Velika šansa za domaćeFrimpong nije uspeo da sa nekoliko metara sprovede loptu u gol

23. minut- Dobra kontra Zvezde Nisu uspeli ni Ristić ni Plavšić

21. minut - Bomba Donalda Sa dvadesetak metara šutirao je pored gola

19. minut - Pokušaj Pantića iz daljineLopta je otišla preko gola Crvene zvezde

13. minut - Zvezda ima inicijativuIgra se uglavnom pred golom Subotičana, koji prete iz kontranapada, ali za sada nisu šutirali ka golu

4. minut - Spartak traži penal Jovović je pao u kaznenom prostoru Santrač se nije oglasio

2. minut GOOOOOOOOL 1:0 - VujaklijaPetković je prošao centrirao, Vujaklija je primio loptu i izbliza pogodio gol

1. minut - Počela je utakmica Sa centra je krenula gostujuća ekipa

Prvo poluvreme

Sastavi

Stadion: Rajko MitićSudija: Dejan Santrač

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Frimpong, Al. Luković, Ristić – Le Talek, Donald, Milić, Kanga, Plavšić – Vujaklija.SPARTAK: Ostojić – Stojković, Ćalasan, Radovanović, Krefl - Pantić, Nikolić, Ivanović, Jovović, Torbica - Mudrinski.

Tok meča

Domaći tim želi da u narednu fazu uđe sa što većom prednošću u odnosu na najveće rivale, dok gosti vode veliku borbu za plasman u plej-of, pa treba očekivati uzbudljivu utakmicu.Ekipa Crvene zvezde je u prvih šest prolećnih kola ostvarila pet pobeda, uz jedan remi. U prethodnom kolu crveno-beli su na Banovom brdu savladali ekipu Čukaričkog rezultatom 3:4. Trenutno se nalaze na 1.mestu superligaške tabele sa 70 osvojenih bodova, šest više od drugoplasiranog Partizana. Ekipa Spartaka je u prvih šest prolećnih kola igrala dosta promenjivo, a uz tri poraza izborili su i dve pobede i jedan remi. U prethodnom kolu ostvarili su važnu pobedu na svom stadionu u duelu sa ekipom čačanskog Borca rezultatom 1:0. Subotičani trenutno zauzimaju 8.mesto na superligaškoj tabeli sa 37 osvojenih bodova, koliko ima i devetoplasirani Voždovac.

Dva tima su se već sastajala tokom aktuelne sezone, a meč odigran u Subotici završen je nerešenim rezultatom 1:1(0:1). Strelac pogotka za ekipu Spartaka bio je Marko Petković koji je postigao autogol, a istom merom uzvratio je na suprotnoj strani Aleksandar Radovanović koji je takođe zatresao sopstvenu mrežu. Zanimljivo je da je pre toga sedam uzastopnih mečeva završeno pobedama crveno-belih. Ako posmatramo rezultate prethodnih 16 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 2009-2016) ekipa Crvene zvezde je bila daleko uspešnija sa 12 pobeda, uz dva remija i dva poraza. Jedini bod na stadionu ’’Rajko Mitić’’ Subotičani su osvojili u sezoni 2010/11 kada je rezultat bio 2:2.