(VIDEO) SLAVE I DELIJE Spartak dobio derbi protiv Zenita i došao nadomak prve titule posle 16 godina

Spektakl u Moskvi

Moskovski Spartak nezadrživo grabi za tituli prvaka Rusije, prvoj još od 2001. godine!

Spartak ima 21 titulu kada se uračunaju i one osvojene u vreme Sovjetskog Saveza, ali njegovi navijači, koji su inače u bratskim odnosima sa "delijama", na radost čekaju već 16 godina. Izgleda da je čekanju došao kraj.

Spartak je danas u velikom derbiju 23. kola ruske Premijer lige na svojoj "Otkritije areni" savladao Zenit 2:1.

Sada tim italijanskog trenera Masima Karere na vrhu tabele ima deset bodova prednosti na gradskim rivalom CSKA, odnosno 11 nad Zenitom, na sedam kola pre kraja prvenstva.

Domaćin je poveo golom Promesa u 22. minutu, izjednačio je Dzjuba u 66, a trijumf Spartaku doneo je Samedov, na asistenciju igrača utakmice Promesa, u 80. minutu.

Kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Zenit.

Spektakl su uvečali navijači Spartaka sjajnom koreografijom pre početka meča.