(VIDEO) KRISTIJANO JE KRALJ: Sudije i Ronaldo izbacili Bajern iz LŠ, Real i Atletiko u polufinalu

Revanši četvrtfinala Lige šampiona

Prošlogodišnji finalisti, madridski klubovi Real i Atletiko, obezbedili su večeras plasman u polufinale Lige šampiona eliminisavši Bajern i Lester.

U revanšima četvrtfinala Real je u Madridu posle produžetaka pobedio Bajern 4:2, pošto je posle 90 minuta rezultat bio 1:2, baš kao i prošle nedelje u Minhenu, dok su Lester i Atletiko igrali 1:1, što je "jorgandžijama" bilo dovoljno zbog pobede (1:0) u prvom meču.

Kristijano Ronaldo je večeras dao tri gola u trijumfu Reala, a ukupno u dvomeču sa Bajernom čak pet. Time je stigao do 100. pogotka u Ligi šampiona.

Međutim, slavu Ronaldu pomutile su mađarske sudije na čelu sa Viktorom Kašaijem, koje su žestoko oštetile Bajern. Prvo je Kašai u 84. minutu pokazao drugi žuti karton Arturu Vidalu iako Čileanac nije ni napravio faul, a onda su Mađari priznali gol Ronalda za 2:2 u 105. minutu iako se nalazio u očiglednom ofsajdu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a onda je u nastavku usledila kanonada.

Robert Levandovski je u 53. minutu doveo goste u vođstvo iz penala, Ronaldo je izjednačio u 76, a već u 78. Serhio Ramos je nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu - 1:2. S obzirom na to da je Real u prvom meču u Minhenu trijumfovao istim rezultatom, o plasmanu u polufinalu odlučivali su produžeci.

Sve je bilo rešeno kada je najbolji fudbaler sveta u 105. minutu postigao već pomenuti neregularni gol za 2:2. Tada se raspala igra Bajerna, što je domaćin iskoristio da sa još dva pogotka, Ronalda i Asensija, zapečati sudbinu Bajerna.

Aktuelni šampion Evrope nastavlja odbranu trona...

Atletiko Madrid je rutinski odradio posao u revanšu sa Lesterom na "King pauer stadionu" i plasirao se u polufinale.

"Jorgandžije" su iz prvog meča ponele minimalnu prednost (1:0), pa im je remi u Engleskoj (1:1) bio dovoljan da se ponovo nađu među četiri najbolje ekipe "starog kontinenta".

Kada je Saul Nigez, na asistenciju Filipea Luisa, u 26. minutu zatresao mrežu Lestera, bilo je jasno ko će biti pobednik dvomeča. Šampion Engleske je u drugom poluvremenu uspeo da izjednači, preko Džejmija Vardija u 61. minutu, ali više od toga nije mogao. U svakom slučaju, samim dolaskom u četvrtfinale "lisice" su napravile istorijski uspeh.

Atletiko je u polufinalu treći put za četiri godine. Prethodna dva puta kada je ulazio u polufinale, stizao je i do finala (2014. i 2016), ali je oba puta gubio borbu za trofej od gradskog rivala Reala.

U preostala dva četvrtfinalna para u sredu uveče se sastaju Barselona - Juventus (prvi meč 0:3) i Monako - Borusija Dortmund (prvi meč 3:2).

Žreb parova polufinala obaviće se u petak. Prvi mečevi će se igrati 2. i 3. maja, a revanši 9. i 10. maja.

TOK MEČEVA:

112. minut - GOOOLLL - REAL - BAJERN 4:2 - ASENSIO!

110. minut - GOOOLLL - REAL - BAJERN 3:2 - RONALDO! Treći gol Portugalca večeras, a ukupno peti u dve utakmice s Bajernom. Ronaldo je dao 100. gol u Ligi šampiona! Ovaj put nije mu bilo teško, posle asistencije Marsela.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA - 2:2!

105. minut - GOOOLLL - REAL - BAJERN 2:2 - RONALDO IZ OFSAJDA! Portugalac je dao sva četiri gola za Real u ovom dvomeču.

99. minut - Sad Nojer zaustavlja i opasan šut Asensija.

98. minut - Roben je dodao Daglasu Kosti, koji šutira pored gola.

97. minut - Šutirali su Ronaldo i Marselo, prvo je dobro reagovao Nojer, a onda je Brazilac poslao loptu pored gola.

91. minut - Počeli su produžeci na "Santjago Bernabeuu".

U Madridu će se igrati produžeci - 1:2!

Kraj u Lesteru - 1:1! ATLETIKO JE U POLUFINALU!

88. minut - Anćeloti je izveo Levandovskog! Poljak očigledno nema snage za više. Ušao je Himik.

84. minut - CRVENI KARTON! Mađar Kasai pokazao je drugi žuti karton Vidalu iako igrač Bajerna nije napravio ni prekršaj! Greška sudije!

83. minut - ŠANSA za REAL! Odličan centaršut Marsela, a Lukas Vaskez šutirao iz skoka i pogodio spoljnji deo mreže.

78. minut - GOOOLLL - REAL - BAJERN 1:2 - AUTOGOL RAMOSA! Nespretna reakcija kapitena Reala. Ovaj rezultat vodi u produžetak...

76. minut - GOOOLLL - REAL - BAJERN 1:1 - RONALDO! Kazemiro je ubacio loptu pred gol, a Ronaldo je sa sedam, osam metara glavom poslao u gol. To je treći gol Portugalca u dvomeču s Bajernom.

73. minut - Kontra Reala, Karvahal je vukao loptu i, umesto da uposli saigrača, dozvolio je da ga Humels zaustavi.

68. minut - ŠANSA za LESTER! Vardi je šutirao sa sedam, osam metara, ali ga je izblokirao Savić.

61. minut - GOOOLLL - LESTER - ATLETIKO 1:1! VARDI! Lopta je letela s jedne na drugi kraj šesnaesterca Atletika, na kraju je došla do Vardija koji ju je sa peterca poslao u mrežu. "Lisicama" su potrebna još dva gola (a da ne prime nijedan)...

57. minut - Šut Riberija, brani Navas. Bajern ne posustaje.

54. minut - ŠANSA za BAJERN! Roben je uposlio Vidala, koji je sa šest metara nije dobro zahvatio loptu.

53. minut - GOOOLLL - REAL - BAJERN 0:1 - LEVANDOVSKI IZ PENALA!

51. minut - PENAL za BAJERN! Roben je pao posle duela sa Kazemirom, a sudija Kasai je pokazao na belu tačku.

50. minut - ŠANSA za BAJERN! Marselo je izbacio loptu sa gol-linije.

50. minut - I Isko je tukao ka golu Bajerna, ali je i on poslao loptu pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! U Lesteru 0:1, u Madridu 0:0.

45. minut - I ponovo Kros puca, sada brani Nojer.

42. minut - ŠANSA za REAL! Kontra Reala, izvuako je Marselo, uposlio Ronalda, koji je šutirao neprecizno.

38. minut - Ponovo Kros pokušava, ovaj put ga blokira Humels.

36. minut - ŠANSA za REAL! Ronaldo i Benzema su imali kontru "dva na dva", Portugalac je odlučio da je sam završi, ali je šutirao pravo u Nojera.

35. minut - Šut Mareza, Oblak siguran.

34. minut - I Kros je tukao ka golu Bajerna, ali i on preko gola.

34. minut - Oba madridska kluba su večeras primenila istu taktiku. S obzirom na to da brane prednosti stečene u prvim mečevima, inicijativu su prepustili rivalima i čekali priliku iz kontri. Jednu takvu Atletiko je iskoristio.

28. minut - ŠANSA za REAL! Serhio Ramos je imao otvoren šut, ali je Boateng sprečio loptu da ode u mrežu.

26. minut - GOOOLLL - LESTER - ATLETIKO 0:1! SAUL! Filipe Luiz je centrirao, a Saul glavom poslao loptu u mrežu.

26. minut - Sjajan šut Karvahala.

23. minut - ŠANSA za REAL! Benzema nije pogodio gol posle centaršuta Marsela.

21. minut - ŠANSA za LESTER! Vardi je dao povratnu, a Okazaki sa ivice peterca poslao loptu pored gola.

9. minut - ŠANSA za BAJERN! Riberi je centrirao sa leve strane, šut Tijaga Alkantare je izblokirao Marselo, lopta se odbila do Robena, koji je pogodio spoljnji deo mreže.

1. minut - Utakmice su počele!

Za razliku od prvih duela, Bajern je jači za Levandovskog, a Real slabiji za povređenog Bejla.

REAL: Navas, Karvahal, Ramos, Naćo, Marselo, Kazemiro, Kros, Modrić, Isko, Benzema, Ronaldo.

BAJERN: Nojer, Lam, Boateng, Humels, Alaba, Alonso, Vidal, Tijago, Roben, Riberi, Levandovski.

LESTER: Šmajhel, Simpson, Morgan, Benaluan, Fuhs, Olbrajton, Ndidi, Drinkvoter, Marez, Vardi, Okazaki.

ATLETIKO: Oblak, Huanfran, Godin, Savić, Filipe Luis, Himenez, Gabi, Koke, Saul, Karasko, Grizman.