SUPERLIGA SRBIJE: Novi Pazar ispao, Rad opstao, Borac se nada

Pretposlednje kolo

Fudbaleri Novog Pazara i zvanično su danas ispali iz Super lige Srbije, pošto su kod kuće izgubili od Čukaričkog 5:0, u 36. kolu plej-aut grupe Super lige Srbije.

Novi Pazar kolo pre kraja ima 17 bodova, četiri manje od Borca, prvog tima van opasne zone.

Čačanska ekipa pobedila je danas kod kuće Spartak sa 1:0 i tako sačuvala nadu da će opstati u ligi.

Borac sada ima tri boda više od Metalca, koji je izgubio od Rada u Beogradu 1:0. "Zebre" u poslednjem kolu igraju protiv Radnika u Subotici i da bi opstali u ligi potrebno je da pobede, a da Metalac ne slavi protiv Novog Pazara kod kuće, pošto je tim iz Gornjeg Milanovca bio bolje rangiran posle prvog dela prvenstva.

Rad je ovim trijumfom i zvanično obezbedio opstanak u ligi, dok je Čukarički današnjom pobedom potvrdio prvo mesto u plej-aut grupi, pošto ima tri boda više i bolji plasman iz prvog dela prvenstva.

Bačka je u poslednjoj današnjoj utakmici pobedila Radnik, ali taj meč nije imao takmičarski značaj.

Borac je danas slavio golom Miroljuba Kostića u 23. minutu, a pobeda je mogla da bude ubedljivija, ali domaći tim nije iskoristio penal.

Spartak je od 53. minuta imao igrača manje, pošto je Mile Savković dobio direktan crveni karton.

Rad je kod kuće bio dominatan i imao je mnogo šanse, a jedini gol je postigao Borko Veselinović u 35. minutu.Ognjen Ožegović postigao je het-trik u Novom Pazaru, a strelci za Čukarički bili su i Nemanja Radonjić i Asmir Kajević.