(VIDEO) GLEDAOCI U BOSNI OSTALI U ČUDU: Umesto raspleta u finalu Kupa, puštena 2 minuta reklama

Verovali ili ne

Zaprepašćenje je izazvao potez reditelja tokom najnapetijeg dela prenosa revanš meča finala fudbalskog Kupa BiH Široki Brijeg - Sarajevo (0:1).

Nakon što je druga utakmica finala završena kao i prva, minimalnom pobedom gostiju, osvajač Kupa morao je biti odlučen izvođenjem jedanaesteraca.

Televizijski prenos je trajao do treće serije penala i vodstva domaćih 2:1, a tada je naprasno prekinut reklamama. I to sa čak dve minute "ekonomsko-propagandnog programa", usred vrhunca odlučivanja o osvajaču Kupa države.

Gledaoci u BiH koji dodatno plaćaju sportski kanal na kabelskoj televiziji, nisu mogli verovati šta se događa, jer je slika sa stadiona Pecara vraćena tek u petoj seriji. Oni koji i dalje nisu mogli verovati vlastitim očima, tada su mogli videti samo poslednji penal, kojim je Široki pobedio 4:2 i osvojio Kup.

Na kanalu Arena sport 5, koji se prikazuje u Srbiji, gledaoci su mogli videti penale bez reklamnog prekida, što svedoči sniamak.