(VIDEO) ORLIĆI REĐALI ŠANSE, PORTUGALCI POBEDILI: Mladi fudbaleri Srbije poraženi na startu EP

Naš tim u drugom kolu igraće protiv Makedonije

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije, igrači do 21 godine, poražena je od selekcije Portugalije 2:0 (1:0) u prvom meču grupe B na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Golove za Portugaliju postigli su Gudeš u 37. i Fernandes u 88. minutu.

Mlada fudbalska reprezentacija Španije pobedila je Makedoniju sa 5:0. Golove za Španije postigli su Saul Njiges u 10, Marko Asensio u 16, 54. i 72, i Žerard Delofeu u 35. minutu iz jedanaesterca.

Srbija će u utorak od 18.00 sati igrati sa selekcijom Makedonije, dok će se u drugom duelu sastati Španija i Portugalija. Portugalija je bolje počela meč. Naši rivali su do prve prilike stigli u četvrtom minutu posle prekida koji je izveo Fernandes sa desne strane. On je u petercu pronašao Nevesa koji je pogodio stativu. Grujić je u 11. minutu imao priliku, ali je u poslednji čas njegov udarac izblokirao Kanselo. Srbija je imala šansu i preko Đurđevića, koji je bio neprecizan. Portugalija je povela u 37. minutu preko Gudeša. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme. "Orlići" su napadali u drugom poluvremenu i ređali šansu, ali nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu. Portugalci su kaznili greške našeg tima i preko Fernandesa u 88. minutu postavili konačan rezultat.

90+2. minut - Kraj utakmice! Srbija je poražena 2:0!

88. minut - GOLLLL!! Portugalci vode 2:0! Portugalija pred pobedom. Ovog puta u strelce se upisao Fernandes

86. minut - Šansa za Portugal Velika šansa za Portugalce. Medeiros je šutirao pored gola 83. minut - Srbi napadaju, Portugalci prete iz kontri 75. minut - Nova šansa za Radonjića Nova prilika za srpski tim. Lopta je posle kornera Živkovića stigla do Radonjića koji je neprecizan 74. minut - Ožegović menja Đurđevića Poslednja promena u srpskom timu. Ožegović menja kapitena Đurđevića 71. minut - Radonjić šutira preko gola

68. minut - Radonjić menja Grujića Nova izmena u srpskom timu. Radonjić menja Grujića 61. minut - Nova prilika za srpski tim Gaćinović je loše zahvatio loptu nogom, pa ona odlazi pravo u ruke portugalskog golmana.

59. minut - Kakav promašaj Grujića Srbija je imala šansu da stigne do izjednačenja, a Grujić je glavom šutirao tik pored stative

56. minut - Žuti karton i za Antonova 53. minut - Dobar pokušaj Grujića Grujić je iz daljine pokušao da iznenadi Varelu, ali je golman Portugalaca siguran

50. minut - Žuti karton za Gaćinovića Novi žuti karton za našu selekciju. Ovog puta je "požuteo" Gaćinović 46. minut - Počelo je drugo poluvreme

II poluvreme 45. minut - Kraj prvog poluvremena! Portugalija posle prvih 45 minuta vodi 1:0!

37. minut - GOLLL!!! Portugalci vode! Portugalci vode golom Gedeša! Podense je centrirao, a loptu je izbio srpski golman Milinković-Savić. Lopta se odbija do Gedeša koji je glavom šalje u mrežu srpskog tima

30. minut - Nova šansa za Srbiju Čavrić izlazi sam ispred portugalskog golmana, ali Varela prvi dolazi do lopte i izbija je ispred srpskog igrača. 27. minut - Velika šansa za Đurđevića Živković je prosledio loptu do Đurđevića. Napadač Partizana je sam ostao ispred golmana Portugalije, ali je loše zahvalio loptu koja je završila daleko od gola

19. minut - Slobodan udarac za Žikovića Slobodan udarac za Srbiju, a žuti karton za Semeda. Živković je pokušao iz slobodnog udarca, ali njegov udarac izblokiran

11. minut - Prva akcija našeg tima Gajić je odlično centrirao, a Kanselo je u poslednjem trenutku izblokirao udarac Grujića

5. minut - Kakva šansa za Portugalce! Velika šansa za Portugaliju! Ruben Neveš pogađa stativu!

4. minut - Žuti karton za Grujića Francuski arbitar pokazao je žuti karton Marku Grujiću 1. minut - Utakmica je počela

Utakmica se igra u Bidgošću.

Poznati su sastavi timova:

Srbija: Milinković-Savić, Gajić, Jovanović, Veljković, Antonov, Maksimović, Grujić, Gaćinović, Živković, Čavrić i Đurđević.

Portugalija: Varela, Kanselo, Je, Semedo, Rodrigez, Karvaljo, Neveš, Fernandeš, Žota, Podense, Gedeš.

Selektor Srbije Nenad Lalatović rekao je da njegovi fudbaleri žele pobedu u predstojećoj utakmici protiv Portugala.

"Tehnički su jaki, navikli su uvek da dominiraju. Mi, mejutim, želimo pobedu. Igraćemo sa svima na pobedu. Protivnik samo svojim kvalitetom može da nas natera da se branimo, ali ja nikada kao trener neću da se fokusiram samo na odbranu. Ne, u svaki meč ulazimo da pobedimo. Nikada kao trener nisam rekao igračima 'ja danas ne želim da izgubim'. Ne, tražim pobedu, a imamo karakter i kvalitet to da ostvarimo. Momci su to mnogo puta dokazali i žele to ponovo", rekao je Lalatović.

Pored Srbije i Portugala, u Grupi B se nalaze još i Španija i Makedonija, a samo pobednik grupe izboriće plasman u polufinale.

KURIR SPORT UŽIVO: Ko sve odlazi iz Zvezde a ko dolazi na čelo Partizana?