(VIDEO) ĐURĐEVIĆ ZA USPEŠNU GENERALNU PROBU: Partizan iz penala slomio otpor Urala

RUSI PALI U 88. MINUTU

Fudbaleri Partizana pobedili su ruskog premijerligaša Ural u generalnoj probi pred početak sezone - 1:0 (0:0).

Jedini strelac bio je Uroš Đurđević iz penala u 88. minutu.

Utakmica je odigrana u Beltincima, u Sloveniji, gde crno-beli sprovode drugu fazu priprema.

Ovo je bila poslednja provera tima Miroslava Đukića za prvi duel drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv podgoričke Budućnosti u Beogradu 11. jula.

Srpski šampion je bio bolji, naročito u prvom poluvremenu, kada su šanse redom promašivali Leonardo, Đurđević, Janković i Mihajlović, koji je imao i najbolju priliku.

U nastavku je ritam igre opao, ali je Partizan u finišu uspeo da slomi otpor 11-plasinog tima iz ruskog prvenstva. Posle Đurđevićevog gola, crno-beli su mogli do još jednog, ali je Tavamba propustio veliku šansu.

Jasno je da će crno-beli u finišu priprema akcenat staviti na popravljanje realizacije.

Da je danas počela sezona nema sumnje da bi Đukić na teren izveo sastav koji je suprotstavio Uralu, a to je:

Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, Miletić, Mihajlović (od 76′ Pantić), Everton, Kosović, Janković (od 76′ Đuričković), Leonardo (85′ Tavamba), Đurđević.

Prethodno, crno-beli su tokom boravka u Sloveniji savladali austrijskog drugoligaša Kapfenberg 2:0, zatim pobedili i jednog učesnika Lige šampiona, Kopenhagen (3:2), a od drugog, CSKA, izgubili (0:3).